V neděli 6. května ráno vyjeli starší žáci na další mistrovské zápasy do Jičína, kde se utkali s místními týmy A a B. Bohužel hned ranní odjezd nás nemile překvapil, když se k němu bez omluvy nedostavili dva hráči.

Jičín A : Úvaly A
26 : 19
(12 : 11)

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Jičínu A v sestavě převážně se zkušenějšími kluky. Začátek utkání se jim bohužel moc nepovedl. Soupeř měl v proměňování svých příležitostí vysokou úspěšnost, na rozdíl od našich střelců. Velice dlouho se nám nepodařilo vůbec skórovat a po šesti minutách jsme prohrávali 0:4 a chvíli na to 1:5. Od té chvíle ale kluci zintenzivnili útočnou snahu, zlepšili kvalitu střelby a ve spojení se zlepšenou obranou a několika dobrými zákroky brankáře začali snižovat soupeřův náskok. Bohužel po celé utkání měli kluci problém v obraně s nápaditou a chytrou hrou soupeře, zejména středem na pivota. Snažili se to ale vynahradit zlepšeným pohybem v útoku a střelbou a hra i skóre byly velmi dlouho vyrovnané. Kluci se dokonce dvě minuty před koncem poločasu dostali do vedení 11:10. Škoda, že to bylo poprvé a naposledy v celém utkání. Soupeř stihl do konce poločasu skóre otočit na 11:12. V druhém poločasu byly zpočátku hra i skóre vyrovnané a dokonce ještě pět minut před koncem celého utkání byl náskok Jičína jen tříbrankový. Závěr bohužel vyzněl jasně zejména pro střelce soupeře, kteří velmi snadno překonávali naši obranu, dostávali se tím do vyložených šancí, které s jistotou proměňovali a navyšovali tak svůj náskok až na konečných 19:26. Kluci i tak zaslouží za předvedený výkon pochvalu, drtivou většinu utkání odehráli s velmi silným domácím A týmem zcela vyrovnaně.

Zápis z utkání: ZDE

Jičín B : Úvaly A
25 : 28
(13 : 14)

Po krátké přestávce a se zcela obměněným týmem jsme nastoupili proti Jičínu B. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané a u obou týmů převažoval útok nad obranou. Padalo hodně branek, což se divákům muselo líbit, ale bohužel trenérům se slabší obrana určitě nelíbila. Náš tým si vypracoval malý náskok a vedení, které udržoval v podstatě po celé utkání. Sestava tentokrát byla mnohem více obměňována a do hry se částečně zapojili i kluci z prvního utkání. V útoku se nám dařilo se prosazovat místy větší fyzickou převahou a někdy dobrými a rychlými kombinačními akcemi. Nepodařilo se nám bohužel vypracovat si větší náskok a v poločasu jsme vedli 14:13. Druhý poločas pokračoval ve zcela stejném duchu, zůstávali jsme ve vedení, ale soupeř nám nedovolil odskočit na vyšší rozdíl, až deset minut před koncem jsme konečně dosáhli náskoku pěti branek, který byl ale naším maximem. V tu chvíli jsme vedli 22:17. Od té doby se zase začaly projevovat chyby v naší obraně, které soupeř nekompromisně trestal. Naštěstí nám v tu chvíli pomohl dobrými zákroky i brankář a nedovolil soupeři zcela vymazat náš náskok, který se ovšem smrsknul jen na dvě branky. Krize vyvrcholila dvě minuty před koncem, kdy soupeř za mohutné podpory diváků snížil dokonce na rozdíl jediné branky, ale v tu chvíli zabrali naši střelci a dvěma góly v řadě utkání rozhodli a dovedli ke konečnému vítězství 28:25.
Za obě utkání si tentokrát zaslouží poděkování všichni tři brankáři (Petr Demjanovič, Honza Viktora a Dominik Podlešák) a zejména za druhé utkání patří pochvala Honzovi Kristovi za vynikající střelecký výkon (11 branek).

Zápis z utkání: ZDE