Poslední turnaj Žákovské ligy starších žáků

955

K poslednímu turnaji Žákovské ligy odjeli starší žáci opět na Moravu. Tentokrát se hrálo v Tišnově a pořadatelem turnaje byla Kuřim. V neděli v 6:45 jsme vyrazili z Úval a již v Říčanech všichni kluci spali jako když je do vody hodí.

Úvaly – Frýdek-Místek
21:35

Včas se ale probudili a do prvního utkání nastoupili velice dobře. Proti silnému Frýdku-Místku se dokázali prosazovat téměř ze všech postů a i obrana pracovala velice dobře. Na vítězství to sice nestačilo, ale pozitivní bylo především to, že 9 z 10 útočníků dokázalo vstřelit branku.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Lovosice
23:27

Do druhého utkání se ale nasazení nepovedlo přenést. Na pohyblivé hráče Lovosic jsme občas v obraně nestačili. V útoku jsme se dokázali prosazovat, ale na vítězství to nestačilo.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Zlín
21:33

Ve třetím utkání se Zlínem to dlouho vypadalo na výborný výsledek. Bohužel nám utekl začátek druhého poločasu i když kluci nic nevzdali, soupeř postupně svůj náskok navýšil a bezpečně zvítězil.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Kuřim
16:14

Pokud jsme nechtěli odjet z turnaje bez vítězství, museli jsme v posledním utkání porazit domácí Kuřim. A to se povedlo. Utkání bylo velice tvrdé, ale kluci se soupeře nezalekli, bojovali jako lvi a zaslouženě zvítězili.

Zápis z utkání: ZDE

V tomto utkání byl naším nejlepším hráčem Vojta Václavík, který se sice těžko vypořádával s nečistou hrou soupeře, ale zvládl to a za to si zaslouží pochvalu.Výborný zapas i celý turnaj odehrál Václav Tajt a to jak v obraně na hrotu vysunuté obrany, tak v útoku, kde se dokázal výrazně prosadit v každém utkání. Bohdan Kroupa zaslouží pochválit především za útočnou fázi a slušné zakončování. Oliver Kürti se statečně pral s obranou soupeře celý turnaj a pochvalu zaslouží především za obranou fázi. Jan Stejskal předvedl několik dobrých okamžiků a určitě má potenciál na další růst. David Šveňha se dokázal prosadit střelou z křídla. Pavel Horák dobře vytvářel prostor pro své spoluhráče. Pochválit musíme samozřejmě i kluky ročníku 2004, kteří zůstávají v kategorii starších žáků i příští rok. Jan Krista, Tomáš Černovský a Jakub Havel jsou velkým příslibem pro příští rok. Jan Krista patří k našim nejlepším spojkám, Tomáš Černovský je jeden z nejlépe bránících hráčů a Jakub Havel se zlepšuje zápas od zápasu a zároveň ukazuje i velký charakter, když dokáže odehrát turnaj s bolestivým kolenem. Turnaje se nemohl zúčastnit Michal Hájek, který za celou sezónu odehrál jen pár zápasů, jinak ho provázela častá zranění a nemoci. Snad bude mít příští rok více štěstí a ukáže, co v něm je. K poslednímu turnaji neodjel ani Vojtěch Vácha, který dlouhodobě patří k nejlepším hráčům ročníku 2004 a příští rok jeho výkon určitě ještě poroste. Samostatnou kapitolou jsou brankaři, kterých má kategorie starších žáků 5, ale především Tomáš Šubrt a Petr Demjanovič patří k našim nejlepším hráčům a i díky nim jsme se mohli Žákovské ligy zúčastnit jako rovnocenný soupeř všem týmům.

Bodů jsme v soutěži sice moc nezískali, ale zkušeností kluci získali ohromné množství a to se jim v příštích letech bude hodit. Za reprezentaci našeho klubu v ŽL 2017/2018 všem hráčů děkujeme. Poděkování patří rovněž rodičům, kteří klukům vytvořili podmínky, aby se této náročné soutěže mohli zúčastnit.

Sestava a branky:
Petr Demjanovič (G), Tomáš Šubrt (G), Václav Tajt (20), Bohdan Kroupa (18), Jan Krista (10), Jan Stejskal (4), David Šveňha (3), Horák Pavel, Kürti Oliver (7), Jakub Havel (1), Vojtěch Václavík (12), Černovský Tomáš (6)