Dvě vítězství mladšího dorostu během 3 dní

919

Soutěž mladších dorostenců se blíží ke svému konci a naše družstvo mělo v těchto dnech nabitý program. Během 3 dnů jsme odehráli 2 utkání. Nejprve v neděli 6.5.2018 jsme dokázali zvítězit na horké půdě Pardubic a v úterý 8.5.2018 jsme v domácím zápase porazili vedoucí tým ze Šťáhlav a výrazně jsme tak promluvili do konečného pořadí druhé ligy a možná jsme i rozhodli o postupujícím do ligy první.

Pardubice – Úvaly
32:42
(12:18)

Pardubice patří k našim tradičním rivalům bojujícím každý rok o nejvyšší příčky ve druhé lize, ale tentokrát jsme byli jasně lepším týmem. Od první minuty jsme vedli a postupně navyšovali náskok celých šedesát minut. Zvolená obrana 0:6 dělala domácím velký problém a rovněž tak náš rychlý přechod do útoku. Pokud jsme museli hrát proti postavené obraně soupeře, dokázali jsme se buď individuálně, nebo pomocí spolupráce dostat do jasných střeleckých příležitostí. Také střelbou z dálky jsme se gólově prosadili. V bráně se první poločas dařilo Ondrovi Zemanovi, kterého střídal Adam Kramář a ke konci zápasu se do brány dostal i Michael Ransdorf, který se prosadil gólově, střelou do prázdné brány přes celé hřiště.

Sestava a branky:
Zeman Ondřej (G), Ransdorf Michal (G), Kramář Adam (G), Böhm Tomáš (6), Doškář Daniel (10), Všetečka Dominik (1), Koula Vojtěch (1), Cenigr Jan (12), Chýle Karel (6), Altala Renim (5)

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Šťáhlavy
37:36
(18:21)

V úterním utkání proti Šťáhlavům to bylo nepoměrně těžší a hodně vyrovnané utkání, které se rozhodovalo až v samotném závěru. Soupeř přijel s početnou skupinkou fanoušků, neboť k postupu do první ligy potřeboval zvítězit, ale my jsme jim chtěli vrátit podzimní porážku a ukázat, že na ně máme. A utkání nakonec dopadlo šťastně pro naše dorostence. Svou střeleckou formu ukázal Daniel Doškář na levé spojce a přidali se Jan Cenigr z pravé spojky, který na soupeře platil především svým důrazem, Vojtěch Koula se prosazoval z levého křídla a rychlého útoku a Karel Chýle ze střední spojky. Na pivotu poctivě pracoval Tomáš Böhm. Utkání jsme ale vyhráli i díky výborné obranné fázi. Hlavně ve druhé polovině se před spolehlivě chytajícím Adamem Kramářem, který předvedl i několik excelentních zákroků, kluci hodně nadřeli, ale poctivá práce se vyplatila. Na prostředku se Tomáš Böhm a Karel Chýle „starali“ o nejlepšího hráče soupeře a i ostatní se k nim přidali a mohli jsme tak slavit těsné a vydřené, ale zasloužené vítězství.

Sestava a branky:
Ransdorf Michal (G), Kramář Adam (G), Böhm Tomáš (3), Doškář Daniel (12), Všetečka Dominik (1), Koula Vojtěch (7), Cenigr Jan (8), Chýle Karel (6), Altala Renim, Poděbradský Jaroslav, Slavík Jakub

Zápis z utkání: ZDE