Mladší žáci první den na PHC odehráli 3 krásné zápasy. V prvním jasně přehráli Kolín 17:2, ve druhém smolně podlehli Telnici o jedinou branku. A v posledním velice vyhroceném zápase s Vídní, uhráli remízu. V poslední minutě dohrávali ve 4 a vyrovnávací gól padl z velmi diskutabilní sedmičky. I tak jim patří veliké poděkování za bojovnost a krásnou hru, kterou předváděli.

Do sobotních zápasů nastupovali s jasným cílem. Postup do A skupiny = zisk 5 bodů ze tří zápasů. Tento nelehký úkol začali plnit ráno v 8:15 proti dosud neporaženému týmu RK Dubrava. Zápas to byl opět výborný, plný osobních soubojů a emocí. Úvod nám nevyšel a prohrávali jsme o 4 branky. Pak jsme se ale zlepšili ve všech činnostech, zápas otočili a slavili jsme krásné vítězství 14:13. Nutno dodat, že hostující trenér to tentokrát nezvládl a po několika napomínáních dostal červenou kartu. Ve druhém zápase s Českými Budějovicemi si zahráli hlavně kluci, kteří první zápas seděli více na střídačce. Vyhráli jsme 18:9 a stále jsme mohli celou skupinu vyhrát. K tomu chyběl jediný krok – porazit RK Beograd. I jeden bod z tohoto zápasu nám zajišťoval postup do bojů v A skupině. Kluci do posledního zápasu vlétli jako uragán a postupně si vypracovali až 4 brankový náskok. Ten jsme drželi ještě v druhé polovině, ale pak se nám přestalo dařit v útoku. Brankář Beogradu se rozchytal a my jsme vstřelili v druhé polovině jen dvě branky. Soupeř skóre postupně dotahoval a našim klukům docházely síly. Nakonec jsme podlehli o jedinou branku 11:12 a čekali nás boje v B finále. Cíl na neděli byl jasný, postupně vyhrát 3 zápasy a probojovat se do pondělního semifinále.
V neděli se nám už bohužel nedařilo. Možná únava, malá koncentrace nebo komplex Dukla, nevím? Nešlo nám opravdu nic. Po tuhém boji a nezvládnuté koncovce jsme podlehli Dukle II o 3 branky a čekala nás smutná cesta domů. Ale i tak všem klukům i rodičům velice děkuji za krásné tři dny strávené s házenou. Ten poslední zápas nás všechny bude asi mrzet, ale doufám, že na něj rychle zapomeneme. Odehráli jsme krásná a vyrovnaná utkání v základní skupině a na těchto výkonech bychom měli stavět!
Ještě jednou díky všem