V sobotu 28. 4. 2018 vyrazili mladší žáci ,,B“ na turnaj do Bělé pod Bezdězem.

Již při ranním srazu a informací od trenéra Jirky Slavíka měli kluci naordinovaný poměrně náročný den: ,,jedeme na celodenní turnaj bez střídání“. Naštěstí navíc dorazil na ranní sraz Adam Planý, který se nenahlásil na tréninku. Hrací doba byla stanovena na 2×12 minut a v druhé polovině byla stanovena poměrně dlouhá osobní obrana s jednoúderovým driblinkem.

Na rozehřátí čekal naše borce 1. zápas proti Mělníku, kde po vzorném rozcvičení kluci vlítli do zápasu s chutí a jednoznačně soupeře přehrávali. Již v tu dobu jsem si všímal na zapracované obraně 3 + 3. Dalším milým překvapením pro mě byl signál rozehrávající po obdrženém gólu. Klukům tento signál vyšel snad pokaždé.

Další 2. utkání si poměřili síly s domácím týmem z Bělé pod Bezdězem. První polovinu jednoznačně přehrávali soupeře. Koncem druhé půlky začala být znát únava v přehřáté hale. Přeci jenom jeden kluk na střídání a ještě hrající gólman není mnoho. Má to ale i pozitivní náhled: kluci si pěkně hrabali na dno a rozhodně jim půjde fyzička nahoru.

3. utkání si kluci také užili. Mladá Boleslav hodně pokulhávala a kluci ji ve všech směrech přehrávali. V tomto utkání se dokonce podařilo všem klukům skórovat. Chvílemi byla hra velmi úsměvná, když Tomáš Kroc a Lukáš Tischer dělali vše pro to, aby skóroval i Adam Planý: a povedlo se! Tento zápas bych skoro označil exhibicí.

V odpolední části před zápasem s Kutnou horou jsem věděl, že to nebude jednoduché. První půlku kluci neskutečně bojovali a hra byla vyrovnaná. Skóre se nepočítalo, ale stav po první půlce byl 7:7. V druhé půlce a to zejména při dlouhé osobní hře, která bere hodně sil, kluci již nestačili na soupeře a těšili se na konec zápasu.  U tohoto zápasu bych ještě zmínil velmi nečistou hru ze strany soupeře. Zejména dva kluci ročníku 2005 a velmi mohutné postavy dohrávali souboje velmi nečistě. Házená je velmi tvrdý sport a naši kluci odehráli zápas velmi důstojně.

Do posledního zápasu proti Kolínu se klukům už moc nechtělo.  Ale překvapila mě od nich opět energetická hra. Rád bych zmínil velikou práci trenéra Jirky Slavíka. Kluci byly naprosto vzorní jak při rozcvičování, tak k přístupu ke každému zápasu. Děkuji klukům za krásnou sobotu a rodičům za podporu jak při hraní, tak i v dopravě.

David Valach