V neděli 29.4. vyjeli naši starší žáci na další kolo Žákovské ligy do Litovle.

Úvaly : Dukla B
19:25
(11:15)

V prvním utkání nás čekala Dukla Praha „B“. Do utkání jsme vstupovali s tím, že by mělo být vyrovnané. To se zpočátku i potvrzovalo. V útoku jsme byly schopni si vytvářet dobré střelecké pozice, zejména při rychlém pohybu a kvalitní přihrávce. Ty jsme i často úspěšně proměňovali. V obraně naopak to byl lítý boj se silovým pojetím soupeře podpořeným i dobrou přihrávkou na pivoty, která nám dělala problémy celý zápas a vlastně i celý turnaj. Ještě v polovině prvního poločasu bylo skóre vyrovnané. Pak ale obrana mírně polevila a v útoku jsme ztratili rychlý pohyb a přímočarost. Nepomohla nám ani přesilovka, kterou jsme prohráli. To nás stálo vyrovnané skóre a poločas jsme prohráli 11:15.

V druhém poločase se bohužel obraz hry moc nezměnil. Pořád jsme v útoku postrádali dostatečný pohyb a v obraně jsme si nevěděli rady zejména se dvěma silnými hráči soupeře, kteří se prosazovali zejména z bezprostřední blízkosti. Skóre se nám nedařilo zlepšit  a nakonec jsme prohráli 19:25.

Zápis z utkání : ZDE

Zubří : Úvaly
22:16
(10:8)

K druhému utkání jsme nastoupili proti jednomu z největších favoritů celé Žákovské ligy, družstvu Zubří. Po předchozím utkání by se zdálo, že kluci budou odevzdaní, ale opak byl pravdou. Soupeře jsme zaskočili hned od začátku agresivní obranou a pestrým a pohyblivým útokem. Dostali jsme se do vedení 3:0 a později ještě 6:3. Pomohl nám k tomu i Tomáš Šubrt skvělými zákroky v brance.  Trenéři Zubří si byli nuceni vzít oddechový čas a pokusili se průběh zvrátit. To se jim postupně i začalo dařit. Nám se přestalo dařit zejména v útoku. Skóre se postupně vyrovnalo a nakonec jsme poločas po velmi nadějném začátku prohráli 8:10. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. My jsme velmi tvrdě bojovali zejména v obraně a v útoku jsme se snažili prosadit nacvičenými kombinacemi. Velmi dlouho jsme se drželi na dostřel, ale ke konci se už začaly prosazovat v útoku opory soupeře. Jejich nejlepší střelec (zároveň i celé soutěže) a taky pivot, který nám dělal problémy zejména svou výškou. Nakonec jsme po velmi dobrém výkonu prohráli opravdu se ctí 16:22.

Zápis z utkání : ZDE

Velká Bystřice : Úvaly
30:22
(12:9)

V dalším utkání nás čekal další velmi silný soupeř, Velká Bystřice, která se drží na pátém místě a v předchozím utkání porazila Zubří. Kluci ale pokračovali v podobném duchu jako se Zubřím. Velmi důraznou obranou a pohyblivým a pestrým útokem jsme drželi vyrovnané skóre. Bohužel tentokrát nám trochu nepřáli i rozhodčí, kteří nás velmi přísně a často vylučovali. I přesto jsme se statečně rvali, v jednu chvíli dokonce ve čtyřech proti šesti. Poločas i přesto skončil velmi přijatelným výsledkem 9:12. V druhém poločasu už bohužel začalo skóre postupně narůstat ve prospěch soupeře, kdy se začali prosazovat jejich střelci. Nám polevila zejména obrana. V útoku jsme ještě byly schopni se prosadit. Zejména z rychlých protiútoků Vašek Taitl a z křídla Vojta Vácha.  Nakonec jsme prohráli ještě docela přijatelným výsledkem 22:30.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly : Litovel
15:29
(8:14)

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu Litovle. Po předchozím průběhu, kdy jsme dostatečně prostřídali všech 11 hráčů do pole, jsme doufali, že bychom na tom mohli být lépe kondičně a soupeře „přeběhat“. Bohužel opak byl pravdou. Hned od počátku nás soupeř převyšoval větším důrazem, pohyblivostí a dravostí v útoku. Naše obrana absolutně nestíhala. V útoku jsme byli nedůrazní a nepřesní. Na vysokého brankáře soupeře jsme stříleli v dosahu jeho rukou. Někdy dokonce i zkoušeli ho přehazovat. Skóre postupně soupeř navyšoval a poločas jsme prohráli 8:14. Druhý poločas se z naší strany proměnil zejména v obraně v naprostou katastrofu. Soupeřovým hráčům stačilo se rozeběhnout z půlky a po slalomu mezi dvěma až čtyřmi našimi obránci projít až k našemu brankovišti a v klidu zakončit. Naše obrana byla nedůrazná, neuspořádaná a asi nejhorší v letošním ročníku. Výsledek se z našeho pohledu zastavil na ještě milosrdných 15:29.

Zápis z utkání: ZDE

Celkově lze tohle kolo ale hodnotit pozitivně. Po prohraném bojovném a vyrovnaném prvním utkání s Duklou „B“ jsme odehráli vynikající zápas s velmi silným celkem Zubří a prohráli velmi přijatelným rozdílem. Pak jsme odehráli další velmi dobré utkání s Velkou Bystřicí a opět prohráli po boji, kdy skóre narostlo až ke konci zápasu. Kaňkou na celém turnaji pro nás zůstává „výkon“ proti týmu Litovle, kde zejména obrana naprosto vyhořela. Doufejme, že v posledním kole v Kuřimi si bilanci vylepšíme.