V neděli 18. 3. jsme sehráli čtvrtý turnaj Žákovské ligy, tentokrát v Hranicích na Moravě. Turnaj pro nás začal velmi brzkým vstáváním a odjezdem před pátou hodinou ranní. Naštěstí jsme vše zvládli a na místo turnaje dojeli třičtvrtě hodiny před začátkem prvního utkání.

K tomu jsme nastoupili proti mužstvu SKH Polanka nad Odrou.  I přes obavy o připravenost našich kluků bylo utkání od začátku velmi vyrovnané a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Naši kluci podávali velmi dobrý výkon zejména v obraně a v útoku se dokázali dostávat do šancí, které ovšem ne vždy úspěšně proměňovali. Skóre bylo v poločasu vyrovnané (7:7) a druhý poločas začal velmi podobně. Bohužel od stavu 9:9 jsme dostali tři branky v řadě a vypadalo to, že to pro nás nedopadne dobře. Naštěstí kluci zabojovali, přitvrdili v obraně a začali proměňovat více příležitostí v útoku. Skóre jsme stáhli na rozdíl jediné branky a dokonce se nám tři minuty před koncem podařilo jej i otočit a dostat se do jednobrankového vedení. Po vyrovnání soupeřem se nám to povedlo ještě jednou, bohužel po velmi přísném vyloučení a stejně přísné sedmičce soupeř dvacet vteřin před koncem opět vyrovnal. My jsme si vzali oddechový čas a kluky instruovali, jak mají zahrát poslední útok a opravdu jsme se tři vteřiny před koncem dostali do gólové příležitosti, kterou se nám ale nepodařilo proměnit. Utkání tak skončilo asi spravedlivou remízou 18:18.

Zápis z utkání: ZDE

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili k  druhému utkání proti domácímu  Cementu Hranice. Ten byl vzhledem k postavení v tabulce a předchozím výsledkům favoritem. Náš tým ale do utkání nastoupil s posíleným sebevědomím po předchozím povedeném utkání a domácí překvapil zejména velmi důraznou a důslednou obranou. Ta nás na začátku dovedla do rychlého vedení 6:1, podpořena i velmi dobrým a úspěšným útokem. Kluci v tomto duchu pokračovali až do konce prvního poločasu, za který zvládli vstřelit 16 branek a soupeři dovolili jen osm. Tento náskok jsme udržovali i v druhé půli a utkání dovedli k jasnému vítězství 27:21. Kluky musíme opravdu pochválit za téměř dokonalé plnění úkolů v obraně, za nadšení, dravost a kvalitní střelbu v útoku, to vše podpořené několika velmi dobrými zákroky brankáře.

Zápis z utkání: ZDE

K třetímu utkání jsme nastoupili, bohužel opět po pouze jednozápasové přestávce, ale plni optimismu po předchozích výborných výkonech, proti družstvu Liberce. Zpočátku jsme drželi se soupeřem krok a vyrovnané skóre až do stavu 10:10, a to i přes veliké chyby v obraně, které soupeř trestal, a občas velmi uspěchané a nekvalitní zakončení v útoku. Bohužel před koncem prvního poločasu musel z utkání kvůli zdravotním problémům odstoupit Michal Hájek a zbytek našeho týmu se s tím nebyl schopný vyrovnat. Chyby v obraně i v útoku se začaly kupit a soupeř se dostal do snadného vedení, které postupně navyšoval až do konce utkání na konečných 28:17. Na klucích se projevila už i únava z velmi náročného programu a pravděpodobně zapracovala i psychika při absenci našeho nejlepšího hráče. Jediným pozitivem tohoto utkání je, že za jasného stavu na konci jsme mohli prostřídat všechny hráče.

Zápis z utkání: ZDE

Po opět jednozápasové přestávce jsme nastoupili proti nejsilnějšímu týmu tohoto turnaje, celku HCB Karviná. Do zápasu jsme nastoupili v již hodně kombinované sestavě, ale odhodlaní poprat se s velmi silným soupeřem a neudělat ostudu. Myslím, že se nám to i povedlo. Kluci byli schopni v obraně i na hranici sebeobětování postavit se soupeři a někdy úspěšně přerušit jeho útočnou akci. Bohužel soupeřova vyspělost a fyzická převaha byly obrovské a postupně se začaly projevovat narůstajícím skóre. Klukům slouží ke cti, že byli schopni se prosazovat i v útoku až do úspěšného zakončení. Nakonec jsme takhle silnému soupeři vstřelili 12 branek a splnili jsme si cíl – prohrát se ctí. Konečné skóre bylo 12:34.

Zápis z utkání: ZDE

K oporám patřili a tým podrželi zejména v prvních dvou úspěšných utkáních Michal Hájek, Oliver Kürti, Honza Krista, Vašek Taitl a Tomáš Šubrt, nápomocní jim byli Vojta Václavík, Bohdan Kroupa, Honza Stejskal, Michal Carboch, Vojta Vácha a Kuba Havel. V posledním utkání si zahráli i David Švěňha a Honza Viktora.

Klukům tradičně patří za celý turnaj velké poděkování, tentokrát zvýrazněné úmorným cestováním, velmi brzkým vstáváním a v turnaji maximálně nahuštěným programem, kdy se na nich musela zákonitě projevit fyzická únava. I přes to dokázali ve dvou utkáních bodovat, v dalším odehrát vyrovnaný alespoň poločas a v posledním utkání s jedním z favoritů na celkové vítězství v Žákovské lize neudělat ostudu. Největším pozitivem je vítězství nad silným celkem Cementu Hranice, kdy kluci poznali, že při důsledném plnění pokynů trenéra v obraně i v útoku a maximálním nasazení a bojovnosti můžou vyhrát i s velmi silným soupeřem.