V pátek 2. 2. brzy ráno jsme autobusem vyrazili společně s mladšími žáky a dorostenci směr Stupava na již tradiční turnaj Zorno Cup.  Bohužel, jako již tradičně v posledních dvou měsících, jsme byli opět oslabení. Tentokrát o nemocné a lyžaře , ale odhodlaní poprat se o dobrý výsledek.

K prvnímu utkání jsme nastoupili po příjezdu proti velmi silnému celku z Karviné. Začátek byl z naší strany trochu rozháraný, kluci se v novém složení sehrávali. Bojovnost jim ale nescházela, rvali se v obraně i v útoku o každý gól. Soupeř si sice brzy vypracoval náskok čtyř gólů, ke konci poločasu jsme se ho sice stáhli na dva góly, ale nakonec soupeř zabral a opět své vedení navýšil. V druhém poločasu jsme už neměli síly na zvrat, tak jsme aspoň sestavu prostřídali a zahráli si tak všichni kluci.

Odpoledne jsme nastoupili k utkání s maďarským týmem Budaörs Handball. Kluci se oproti prvnímu utkání zlepšili. V obraně a zejména v útoku hráli lépe. Byli důraznější a více v pohybu, navíc zlepšili i střelbu. Od začátku jsme šli do vedení o gól až dva a to jsme udržovali až do poloviny druhého poločasu. V tu chvíli jsme ještě přidali v obraně, soupeři jsme delší dobu nedovolili skórovat a utkání rozhodli šňůrou čtyř gólů. Vítězství jsme pak ještě pojistili a nakonec zvítězili jasně, rozdílem sedmi branek.

Večer nás čekal rakouský soupeř Fivers Wien, velmi vyspělý a kvalitní tým. Začali jsme velmi dobře a drželi jsme vyrovnaný stav. Ještě ve 4. minutě jsme měli možnost vyrovnat ze sedmičky na 3:3, bohužel jsme ji ale neproměnili a soupeř nám utekl až na rozdíl čtyř gólů. Bojovali jsme ale statečně dál, v obraně i v útoku. Ještě na začátku druhé půle jsme dokázali snížit na rozdíl tří gólů. To ale bylo z naší strany maximum a soupeř nakonec zvítězil rozdílem deseti branek. Kluci však ukázali, že dokáží hrát vyrovnaně i s velmi silným soupeřem. Škoda, že to nevydrží po celý zápas.

V sobotu ráno jsme nastoupili k zápasu proti Centru Haná. Podle předchozích výsledků se zdálo, že utkání bude vyrovnané, ale kluci toto očekávání předčili a od začátku se dostali do vedení, které postupně navyšovali. V poločasu jsme vedli o čtyři branky a na začátku druhé půle jsme soupeři dlouho nedovolili skórovat, zato nám se střelba dařila a náskok jsme navýšili až na 10 branek. Zápas jsme v pohodě dohráli a zvítězili vysokým rozdílem.

V poledne jsme nastoupili proti našemu „arcirivalovi“, Dukle A. Kluci začali velmi dobře a bez bázně, dostali se až do dvoubrankového vedení a ještě čtyři minuty před koncem poločasu drželi vyrovnaný stav 5:5. Pak ale bohužel zcela opustili dosavadní způsob hry v útoku, ztratili dynamiku a tah na branku. Dlouhou dobu nedokázali skórovat a soupeř si díky tomu vypracoval rozhodující náskok, který udržel a postupně i navyšoval až do konce zápasu.

V neděli, opět jako první ráno, nastoupili naši kluci proti Slovanu Modra, který byl (podle předchozích výsledků) favoritem tohoto našeho posledního utkání v rámci skupiny. Na začátku to vypadalo, že naši kluci ještě spí a soupeř se dostal do vedení 4:0. Pak jsme se ale začali vracet ke své hře, zvýšili jsme důraz v obraně a především zlepšili pohyb v útoku, což se následně projevilo na postupném snižování soupeřova náskoku. V poločasu to bylo už jen o jeden gól. Od začátku druhé půle si soupeř udržoval jednogólové vedení až do osmé minuty, kdy jsme konečně dokázali vyrovnat a výbornou hrou našich opor se následně dostat i do vedení. To jsme navýšili až na rozdíl tří branek a naše (pro soupeře evidentně) překvapivé, ale nadmíru zasloužené vítězství jsme si už nenechali ujít.

V neděli dopoledne jsme zaslouženě nastoupili k utkání o umístění proti věhlasnému Veszprému. To ale jako by klukům svázalo ruce i nohy a začátek zápasu byl z naší strany hrůzostrašný. Klukům padal balón z rukou, nebyli schopní si kvalitně přihrát a soupeř nemilosrdně trestal naše chyby v obraně a ztráty v útoku a dostal se až do vedení 12:3. Tím utkání vlastně rozhodl. V této chvíli maďarský trenér prostřídal hráče na hřišti a naši kluci toho využili ke snížení soupeřova náskoku na rozdíl čtyř branek. Více už jsme bohužel nezvládli a soupeř dokonce opět navýšil náskok až na konečných 9 branek. Utkat se se špičkovým soupeřem byla ale pro kluky nesmírně zajímavá zkušenost .

Klukům musíme poděkovat za bojovného ducha v sedmi velmi těžkých a kvalitních utkáních, z nichž tři dokonce dokázali vyhrát. Zlepšovali se zápas od zápasu a někteří svými výkony velmi pozitivně překvapili. Někteří turnaj  dohráli dokonce i přes menší či větší zdravotní trable – zvrtnutý kotník, naražený prst či bolavý loket, a za statečnost a hru se sebezapřením si tak zaslouží pochvalu naši zranění – Bohdan Kroupa, Vojta Vácha Michal Carboch.

Za vynikající hru v útoku a střeleckou potenci si zaslouží pochvalu zejména Honza Krista, Bohdan Kroupa, Oliver Kürti a Vojta Václavík, ke kterým se góly v důležitých okamžicích přidali i Tomáš Černovský, Michal Carboch a Vojta Vácha. Za skvělou práci v obraně musíme pochválit Olivera Kürtiho a Tomáše Černovského, ke kterým se přidávali všichni ostatní, včetně Davida Šveňhy. Za výkony v brance si zaslouží pochvalu zejména Tomáš Šubrt, který odchytal největší množství minut, hlavně ve vítězných zápasech, ale i Petr Demjanovič a Honza Viktora, kteří ho ve většině zápasů v brance střídali. Kluci si zaslouží poděkování za skvělou reprezentaci úvalské házené. Pro naše družstvo to byla velmi užitečná konfrontace s jinými styly házené, dokonce i z jiných zemí, která pro nás bude velmi dobrou přípravou na další těžká utkání v Žákovské lize.

Všichni už se těšíme na Zorno Cup 2019.

Fotogalerie

Sledujte tento příspěvek, fotogalerii se ještě vložíme.

Pátek – Úvaly : Budaörs Hanball (HU)