Ve slovenských městech Stupava a Malacky se o pololetních prázdninách odehrál tradiční třídenní mezinárodní turnaj. V kategorii staršího dorostu se turnaje zúčastnilo 7 týmů a byl velice kvalitně obsazen. Vítězem se stal maďarský Veszprém před Frýdkem-Místkem a pražskou Duklou.

Pro naše dorostence to byla ohromná zkušenost, poprvé jsme se střetli s takto silnými soupeři a nezklamali jsme. Na vítězství jsme sice v žádném zápase nedosáhli, ale pouze v jednom utkání jsme výrazně zaostávali. V zápasech s Litovlí a domácí Stupavou jsme dokonce sahali po vítězství, které nám ale v závěru vždy těsně uniklo. Bojovný výkon kluci předvedli i proti maďarským soupeřům, první zápas s Budaörs Handball jsme soupeře překvapili útočným střídáním za sedmého hráče do pole a i s pozdějším vítězem turnaje Veszprémem jsme odehráli vyrovnané utkání. Naši dorostenci se statečně postavili evropskému velkoklubu a vyzkoušeli si, jak se hraje házená na té nejvyšší úrovni. Maďarský soupeř na nás vyrukoval s nečistou a přehnaně tvrdou hrou plnou unfér zákroků, které ale rozhodčí netrestali, neboť se pro ně stala standardem a tolerují ji víc než je zdrávo. Pokud ale chceme v současném handballu uspět, musíme se tomuto trendu přizpůsobit.

Celkově lze hodnotit turnaj pozitivně. Kromě „výpadku“ s Duklou, jsme se každé utkání postupně zlepšovali ve všech činnostech. Jelikož se jednalo o přípravu na ligové jaro a umístění na tomto turnaji pro nás nebylo to hlavní, zkoušeli jsme různé varianty jak v útoku při hře v sedmi bez brankáře, tak jsme hledali ideální složení obrany a zkoušeli dva obranné systémy. Již příští víkend pro dorostence začíná druhá polovina ligové sezóny, snad na ni budeme dobře připraveni.

Sestava

Ransdorf Michael (G), Kramář Adam (G), Bossanyi Daniel, Janda Martin, Najman Matouš, Najman Štěpán, Altala Renim, Böhm Tomáš, Cenigr Jan,  Řepka Jakub, Hejnic Tadeáš, Poděbradský Jaroslav, Všetečka Dominik

Výsledky

Úvaly – Budaörs Handball (HUN) 18:23
Úvaly – SKP Frýdek-Místek 11:22
Úvaly – Dukla Praha 9:22
Úvaly – Tatran Litovel 13:16
Úvaly – Veszprém (HUN) 18:23
Úvaly – Malacky-Stupava (SVK) 15:17

Fotogalerie

Úvaly – Dukla Praha: