V sobotu 24.2.2018 se na Lokomotivě Vršovice pořádal turnaj pro mladší žáky. Pořadatel dopředu avizoval, že se bude jednat o turnaj pro začínající a mladší kluky, ale nakonec to byl kvalitně obsazený turnaj. Vinou jarních prázdnin v Úvalech jsme před turnajem měli k dispozici jen 8 kluků ročníku 2005, 2006 a tak jsme je doplnili šesti minižáky.

První utkání proti domácí Lokotce se nám moc nevyvedlo, zkusili jsme postavit sestavu z poloviny mladších žáků a z poloviny minižáků, ale toto spojení moc nefungovalo. Kluci si nedokázali přesně přihrát, v obraně byli nedůrazní a soupeř nás jasně přehrál.

Poučeni z krizového vývoje jsme k dalším zápasům nastoupili úplně jinak. Nechali jsme pohromadě mladší žáky a mini žáky. Každá „parta“ odehrála polovinu utkání (hrálo se 2x 12minut). Také jsme změnili obranný systém na 3:3, kdy tři obránci spojek se vysunuli před devítku a krajní obránci se zasunuli na brankoviště více do středu hřiště. Kluci velice rychle pochopili, co se po nich chce, začali si věřit, dokázali ubránit větší a silnější protihráče a přišli i úspěchy v útoku. Každý další zápas se zlepšovali.

Do konce turnaje jsme 2x zvítězili s Mladou Boleslaví a Kolínem, 1x remizovali se Zručí nad Sázavou a 1x odešli poraženi po vyrovnané bitvě se Strakonicemi, kdy mladší žáci svou část utkání vyhráli, ale mini žáci přes velkou bojovnost a nasazení vedení neudrželi. Nejdůležitější ale bylo, že kluci předváděli výborné výkony. Starší kluci povzbuzovali ty mladší a ti se jim odměnili výbornými výkony, kdy svou polovinu zápasu prohráli vždy jen těsně a starší kluci pak mohli utkání otočit a 2x zvítězit, nebo když nejprve nastoupili ti starší, vybojovali pro menší náskok, který oni statečně hájili, a i když to nevyšlo a byli jsme poraženi, mohli jsme být na své výkony hrdí a odejít ze hřiště se vztyčenou hlavou.

Z mladších žáků musím pochválit především Jardu Špačka, který odehrál výborný turnaj po všech stránkách, dále Ondru Kebrta za útočnou fázi a také Dominika Doškáře, který hrál dobře na všech postech. V bráně se dařilo jak Albertu Krobovi, tak Václavu Holčákovi, který chodí na házenou jen několik týdnů a již ukazuje své kvality. Z minižáků se ve výborném světle ukázali především Lukáš Hájek a Matěj Havel, ale nestranili se ani ostatní a zaslouží pochvalu za bojovné a statečné výkony proti starším a větším protihráčům. 1 2 3 Kebab!!!

Děkuji rodičům za podporu a odvoz na a z turnaje.                                                            zastupující trenér Jiří Dráb ml.

Úvaly – Loko Vršovice 6:13 (4:8) – kombinovaná sestava
Úvaly – Mladá Boleslav 10:6 (7:3 – mladší, 3:3 mini)
Úvaly – Strakonice 9:15 (8:6 mladší, 1:9 mini)
Úvaly – Kolín 13:11 (4:7 mini, 9:4 mladší)
Úvaly – Zruč 11:11 (2:7 mini, 9:4 mladší)

Náš tým:
Albert Krob, Jaroslav Špaček (11), Ondřej Kebrt (15), František Vrbata (3), Horák Martin, Doškář Dominik (11), Valach Filip, Holčák Václav, Macurek Štěpán (1), Hájek Lukáš (3), Pitkevič Alexandr, Charouz Richard, Matěj Havel (5), Slavík Roman