Mladší žáci odehráli tuto sobotu další zimní přípravný turnaj. Tentokrát jsme zavítali do Velkého Meziříčí.

Sestava byla vzhledem k začínajícím jarním prázdninám velice kombinovaná. Vzali jsme do týmu i čtyři minižáky a ti se určitě neztratili. Čekalo nás 5 zápasů a kromě Pardubic to byli neznámí soupeři.

V prvním zápase jsme se střetli s týmem Tatran Bohunice. Začátek zápasu se nám tradičně nevydařil a vzniklou ztrátu se nám již nepodařilo dohnat. V tomto zápase jsme se spíše rozehrávali a prohra 10:17 byla zasloužená.

V druhém utkání nás čekal tým z Pardubic. Tentokrát jsme hráli mnohem lépe v obraně i v útoku, dařila se nám střelba a vítězství 11:5 kluky povzbudilo do dalšího zápasu.

V tom nás čekal domácí A tým, který bojoval o celkové vítězství v turnaji. My jsme zaspali první polovinu utkání, kterou jsme prohráli 1:4. Nemohli jsme se prosadit v útoku proti vyšším hráčům,  a to nás v závěru utkání moc mrzelo. Ve druhém poločase totiž kluci ukázali,  jak bojovné mají srdce. Náskok soupeře pomalu dotahovali až na vyrovnaný stav 2 minuty před koncem. Bohužel jsme tento skvělý výsledek neudrželi a o jedinou branku jsme prohráli 8:9. Byl to ale nejlepší výkon našich hráčů.

Následné utkání s Třeboní kluci bohužel podcenili. Celou dobu jsme dotahovali dvoubrankovou ztrátu z úvodu zápasu. V obraně jsme laxním způsobem dovolili soupeři lehce skórovat. V útoku jsme zbytečnými ztrátami a neproměňováním i nejvyloženějších akcí umožnili soupeři držet náskok. Až v druhém poločase jsme zlepšili práci v obraně a konečně jsme začali střílet branky. Tři minuty před koncem jsme skóre vyrovnali a podařilo se nám jít konečně do vedení. To jsme udrželi až do konce zápasu. Výhra 9:8 byla vydřená, ale nakonec zasloužená.

V posledním zápase jsme hladce porazili domácí B tým 8:2. Většinu zápasu odehráli minižáci a dařilo se jim.

V turnaji jsme obsadili 3. místo a kluci se mohli radovat z poháru a medailí. Kluci odehráli turnaj nad naše očekávání a musím je všechny pochválit. Opět se zlepšili a z jejich lepšících se výkonů můžeme mít všichni radost.

Sestava:
Macurek Štěpán, Albert Krob (3 branky), Jaroslav Špaček (6), Vojtěch Slavík (1), Matěj Trapek (2), Matyáš Jura (10), Lukáš Tischer (12), Ondřej Kebrt (4), Pavel Zelený, Matěj Havel (2), Adam Zahurský (1), František Vrbata (4)