Mladší dorost neuspěl v Třeboni, starší dorost vyhrál v Sezimově Ústí

1009

V prvních letošních ostrých zápasech se našim dorostencům dařilo z padesáti procent.

Mladší dorost

Třeboň – Úvaly
32:26
(15:14)

V sobotu se mladší dorostenci přesunuli na horkou půdu Třeboně. Na jejich palubovce se nám tradičně nedaří a ani tentokrát jsme tam neuspěli. Přestože jsme se rychle dostali do vedení o tři branky, soupeř dokázal díky našemu oslabení, kdy nás rozhodčí poslal do čtyř, obrátit ještě v první půli skóre ve svůj prospěch a získat tříbrankové vedení. Ke konci prvního poločasu jsme opět byli lepším týmem, ale stihli jsme jen snížit na jeden gól a do kabin odcházeli za stavu 15:14 pro domácí.

Druhý poločas byl neurovnaný, nedokázali jsme se dostat do tempa, a když už se to povedlo a začali jsme hrát naší rychlou a přesnou házenou, zabrzdil nás výrok rozhodčího a další vyloučení. I přes nepřízeň sudích, jsme ale mohli utkání vyhrát, jenže jsme byli velice slabí v zakončení. Pokud průměrnému týmu s průměrným brankařem nedokážeme z padesáti útoků dát víc než 26 branek, nemůžeme uspět. V součtu všech zakončení potřebujeme na jeden gól dvě střely a to je sotva tréninková úspěšnost. V ostrém zápase to nemůže stačit.

Snaha se našim mladším dorostencům ale nedá upřít. Kluci bojují a rvou se o lepší výsledek po celých 60 minut. Velice dobré utkání odehrál na pravém křídle Dominik Všetečka a na pravé spojce Jan Cenigr. Aktivitou hýřil na střední spojce Karel Chýle a v obraně velice dobře bránil Tomáš Böhm. Do dalších utkání je ale rozhodně co zlepšovat. Hlavně je potřeba si více věřit. Potenciál ročníky narození 2001 a 2002 rozhodně mají a můžou patřit k těm nejlepším v této republice. Jako trenér věřím, že to kluci brzo dokážou a své ukážou jak hráči ročníku 2001, tak také ročník 2002 kteří zdaleka neukazují co v nich je. Zápas v Třeboni sice někteří hráli s nachlazením a teplotou a další mladší dorostenci tam nebyli vůbec, protože byli na jarních prázdninách, ale i takovéto situace se kluci musí naučit překonávat a bojovat jako tým.

Sestava a branky:
Ransdorf Michael (G), Chýle Karel (7), Böhm Tomáš (1), Cenigr Jan (4), Koula Vojtěch (1), Doškář Daniel (2), Všetečka Dominik (5), Řepka Jakub (2), Altala Renim (1), Ullmann Filip (2), Poděbradský Jaroslav (1)

Zápis z utkání: ZDE

 


Starší dorost

Sezimovo Ústí – Úvaly
24:25
(10:14)

Starší dorostenci odehráli své první jarní utkání v Sezimově Ústí, který tabulkově patří do spodní poloviny, ale jeho fyzická hra plná osobních soubojů nám moc nevyhovuje.

Do utkání jsme vstoupili dobře, vypracovali jsme si až šesti brankový náskok, který jsme ale do poločasu neudrželi, ale pořád jsme vedli o čtyři góly a zdálo se, že máme utkání pod kontrolou. Celý druhý poločas jsme ale nedokázali odskočit na výraznější rozdíl a za stavu 25:21 devět minut před koncem jsme jen čekali na konec zápasu. To se nám mohlo vymstít, soupeř snížil na jednu branku a dokonce mohl vyrovnat, se štěstím jsme vedení udrželi, ale slavit nebylo co. Sami hráči cítili, že takovýto výkon není důvodem k oslavě. Naše rozpačité vystoupení je důvodem k zamyšlení. Největší otázkou je, proč v zápase nehrajeme to, se se učíme na tréninku. V útoku je minimum spolupráce, pouze individuální pokusy o uvolnění 1:1, které ale není vhodně načasované, vedou k vyčerpávajícímu stylu boje, kluci si pak chtějí odpočinout v obraně a dostáváme laciné góly, navíc ke konci zápasu síly chybí i v útoku a třeseme se o výsledek.

Za čtrnáct dní odjíždíme do Ledče, která v tomto kole dokázala porazit favorita z Loun, snad bude mít náš výkon stoupající tendenci a dokážeme zvítězit.

Sestava:
Ransdorf Michael (G), Vlasák Lukáš (G), Bossanyi Daniel (7), Najman Matouš (3), Najman Štěpán (5), Böhm Tomáš (2), Chýle Karel (1), Janda Martin (2), Altala Renim, Slavík Jakub (3), Řepka Jakub (1)

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání:

Sobota 3.3.2018 mladší dorost od 16:00 v Ústí nad Labem a starší dorost od 13:00 v Ledči nad Sázavou