V sobotu 17. 2. jsme sehráli třetí turnaj Žákovské ligy, tentokrát doma, v Úvalech. Vzhledem k počasí a veliké zimě nás to stálo veliké úsilí a ještě před prvním zápasem, v devět hodin ráno, panovaly obavy, že se turnaj bude muset odložit. Nakonec se vše zvládlo, za což patří velký dík celému realizačnímu týmu úvalské házené.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Olomouci, velmi silnému celku se dvěma výraznými individualitami a vyspělým herním projevem. Náš tým ale od začátku statečně bojoval. Poctivou obranou jsme dělali soupeři problém snadno zakončit jeho akce a bojovností, dravostí a dobrým pohybem v útoku se nám naopak dařilo dostávat do střeleckých příležitostí, které jsme často dokázali i úspěšně zakončit gólem. Dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, ještě pár minut před koncem prvního polačasu byl stav 6:6. Pak jsme si bohužel vybrali slabší chvilku v útoku a delší dobu nevstřelili branku, čehož soupeř využil k odskočení až na rozdíl pěti gólů. V druhém poločase jsme ale opět zabojovali, začali jsme své šance v útoku proměňovat a zhruba v polovině jsme se dostali ve skóre na rozdíl jediného gólu (14:15). V tu chvíli jsme všichni věřili v obrat v utkání, bohužel nejlepší hráč soupeře byl proti a několika proměněnými akcemi náskok soupeře opět navýšil a utkání dovedl k vítězství svého týmu. Ukázali jsme ale velmi dobrý výkon a velkou bojovnost a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem.

Zápis z utkání: ZDE

K druhému utkání jsme nastoupili proti našemu tradičnímu soupeři z Mělníku. Náš tým je kvalitativně mnohem výše, bohužel to ale v prvním poločasu nebylo znát a nebyli jsme schopni odskočit soupeři na vyšší bodový rozdíl. Opět jsme měli velký problém se soupeřovým brankářem a zakončením jako takovým, kdy jsme i nejvyloženější šance neproměňovali. V obraně nám dělalo problém bránění jejich nejvyššího hráče, kterému jsme dovolili se prosazovat při střelách z dálky. Po překvapivě velmi vyrovnaném prvním poločase jsme ale odpor soupeře zlomili zlepšenou a důslednější obranou a lepším a přesnějším zakončením a odskočili jsme na vyšší brankový rozdíl, který dosáhl až deseti branek.

Zápis z utkání: ZDE

Ve třetím utkání nás čekal silný celek Jičína. Kluci byli na utkání po nešťastné podzimní porážce velmi nažhavení a od začátku se dostali do několikagólového vedení, které drželi i přes velmi tvrdou a místy až zákeřnou hru soupeře. V poločase jsme vedli o gól a i přes nepřízeň rozhodčích, kteří netrestali soupeřovu přehnaně tvrdou hru podporovanou jičínskými „fanoušky“ z hlediště, jsme stále udržovali několikagólové vedení. Zhruba pět minut před koncem jsme vedli 17:14, což vyprovokovalo hráče soupeře k ještě většímu důrazu, který rozhodčí netrestali a my jsme bohužel ztratili klid a kvalitu v zakončení. Už se nám nepovedlo vstřelit žádnou branku a soupeř skóre postupně stahoval, až se mu podařilo vyrovnat a nakonec utkání i otočit v jednogólové vítězství. Kluci si ale za předvedený výkon a hru zaslouží obrovskou pochvalu, zejména za bojovnost a velmi statečný boj s nepřízní rozhodčích a místy až neslušných fanoušků soupeře.

Zápis z utkání: ZDE

K poslednímu utkání jsme pak nastoupili proti Novému Veselí. Zpočátku jsme se soupeřem ještě drželi krok, ale bohužel po několika úvodních úspěšně zakončených akcích se na nás začala projevovat únava z těžkého programu a asi i rezignace po marném boji v předchozím utkání. Ztratili jsme veškerý důraz a důslednost v obraně a taky pohyb a dravost v útoku. Soupeř začal navyšovat svůj náskok, který v poločasu dosáhl čtyř branek, ale naše únava a rezignace dosáhla v druhé půli vrcholu a soupeř dále snadno navyšoval náskok až na celkových 12 branek. Kluci si za celý turnaj zaslouží poděkování. Získali „povinné“ vítězství nad Mělníkem a sehráli velmi dobrý zápas s výborným týmem Olomouce a prohráli velmi vyrovnaný a lítý boj s Jičínem. Jedinou kaňkou je tedy vypuštěné závěrečné utkání s Novým Veselím.

Zápis z utkání: ZDE

Na celém turnaji patřili k oporám Honza Krista, Oliver Kürti, Tomáš Šubrt a Michal Hájek, které chvílemi doplňovali Bohdan Kroupa, Vašek Taitl, Vojta Václavík, Tomáš Černovský a Honza Stejskal. Do turnaje se zapojili i Petr Demjanovič, Vojta Vácha, Dominik Doškář, Kuba Havel, David Švěňha a Honza Viktora.

Někteří kluci odehráli turnaj i přes větší či menší zdravotní obtíže a na některých bylo znát tréninkové manko způsobené nemocí nebo jarními prázdninami. Přesto se prali statečně, za což jim patří dík.