O víkendu 6. -7. 1. 2018 se starší žáci zúčastnili turnaje Jihočeský pohár v Třeboni.

V sobotu velmi brzy ráno jsme vyrazili do Třeboně a hned po příjezdu jsme nastoupili k prvnímu utkání proti Chodovu. I přes obavy, jak to bude po dlouhé cestě vypadat, kluci přistoupili k utkání velmi zodpovědně a od začátku naplňovali roli favorita. Náskok postupně navyšovali až na konečných 15:3.

Dalším soupeřem ve skupině bylo družstvo Horka nad Moravou, které jsme navštívili v létě v rámci přípravného turnaje. Průběh byl velmi podobný prvnímu utkání, kdy jsme hned na začátku dali jasně najevo, že jdeme za jednoznačným vítězstvím. Po dalším střeleckém koncertu jsme zvítězili 16:3.

Odpoledne nás ale čekal soupeř nejtěžší a taky pozdější celkový vítěz turnaje, družstvo Trebišova. Je to špičkový a velmi vyspělý tým a nedávný mistr Slovenska. Kluci se ale na utkání zdravě nahecovali a podali velmi dobrý výkon. Na začátku jsme se dostali dokonce do dvougólového vedení, o které jsme přišli až za stavu 4:4. Po přísné sedmičce a vyloučení Michala Hájka nám soupeř utekl na rozdíl tří branek a náskok pak držel až do konce utkání. My jsme ale bojovali a nenechali jsme to soupeři zadarmo. Nakonec po velmi dobrém a bojovném výkonu jsme prohráli se ctí 10:14.

V neděli ráno nás čekalo poslední utkání ve skupině proti celku Kobylis. I v kombinované sestavě, kdy jsme nechali odpočívat opory, jsme soupeře převálcovali 19:3.

V poledne jsme pak nastoupili k utkání o třetí místo proti už tradičnímu soupeři Sokolu Vršovice. Měli jsme mu co oplácet – porážku z Žákovské ligy. Kluci nastoupili správně nažhavení a na začátku jsme se dostali do vedení. Hráči Vršovic nám ale opláceli stejnou mincí: velmi důraznou hrou v útoku i obraně. Po několika chybách v obraně a ztrátách v útoku jsme o vedení přišli a to převzal soupeř. Necelých deset minut před koncem naše ztráta narostla až na tři branky. Kluci ale zmobilizovali poslední síly, ještě přitvrdili v obraně a v útoku začali proměňovat střelecké příležitosti. Několika výbornými zákroky jim v této fázi pomohl v brance i Tomáš Šubrt. Ztrátu jsme začali snižovat a tři minuty před koncem jsme se dostali na rozdíl jediné branky. Bohužel několik následujících útoků jsme nevyužili možnost vyrovnat. Minutu před koncem to už vypadalo, že soupeř udrží jednogólové vedení, nám se ale konečně povedlo skórovat. Poslední minutu jsme se sice celou bránili, ale remízu 10:10 jsme udrželi a o bronzových medailích musely rozhodnout až sedmimetrové hody. V těch jsme bohužel na rozdíl od soupeře nebyli stoprocentní, a tak jsme skončili celkově čtvrtí. Utkání bylo velmi tvrdé, ale férové, a mělo velmi dobrou úroveň blížící se Žákovské lize.

Podržely nás tradiční opory Michal Hájek, Oliver Kürti, Vašek Taitl, Vojta Václavík a Bohdan Kroupa. Z mladších kluků patří největší pochvala Honzovi Kristovi a Tomáši Černovskému, které skvěle doplňovali Vojta Vácha a Kuba Havel. V brance kluky podpořili Tomáš Šubrt, Petr Demjanovič a Honza Viktora.

Celkově musím kluky za celý turnaj velmi pochválit a poděkovat jim. Ke všem utkáním přistoupili velmi zodpovědně a i mimo hřiště velmi dobře reprezentovali úvalskou házenou. Veliký dík patří taky našemu doprovodu z řad rodičů, Attilovi a Silvii Kürtiovým

Peter Demjanovič