V neděli 21.1. vyrazili starší žáci na druhé kolo Žákovské ligy do Hustopečí. Bohužel ráno před odjezdem nás potkala nepříjemná zpráva o nemoci Michala Hájka. Vyrazili jsme tak sice opět oslabení, ale odhodlaní poprat se o další body do tabulky.

Úvaly – Nový Jičín
13:25
(4:11)

K prvnímu utkání jsme nastoupili pro Novému Jičínu. Začátek jsme vůbec nezvládli. V obraně jsme byli nedůrazní a nechali jsme soupeřova nejlepšího hráče procházet až do vyložených příležitostí, které bezpečně proměňoval a i při střelbě zdálky dostával volný prostor ke skórování . A v útoku jsme se nechali rozhodit důraznou obranou soupeře a nehráli jsme nacvičené kombinace. A i když jsme se dostali do zakončení, tak bylo většinou nedůrazné nepřesné anebo do brankáře. Nízká úspěšnost střelby nás pak provázela po celý turnaj. Po vystřídání brankářů a po timeoutu a důrazné domluvě se obrana začala zlepšovat. Soupeř už neměl téměř 100% úspěšnost zakončení útoků. Bohužel v útoku jsme pořád skórovali velmi ztěžka. Soupeřův náskok tak už sice moc nenarůstal, ale ani jsme ho do poločasu nesnížili a zůstal na sedmi gólech.

Na začátku druhého poločasu jsme pokračovali ve zlepšené obraně a povedlo se nám pár rychlých protiútoků. Nadějný nástup , kdy jsme náskok snížili o dva góly, jsme však nepotvrdili a po několika dalších chybách v obraně a nepřesných a nedůrazných střelách opět soupeř odskočil na větší rozdíl. Po dalším prostřídání v brance, kde jsme nechali si zachytat i Honzu Viktoru a Dominika Podlešáka jsme už vedení nezkorigovali. Alespoň jsme ale zlepšili zakončení a na rozdíl od čtyř gólů v prvním poločase jsme dokázali skórovat devětkrát.

Zápis ze zápasu: ZDE

Úvaly – Dukla A
21:44
(10:22)

K dalšímu utkání proti nám nastoupila Dukla „A“. Vzhledem k síle soupeře a naší marodce jsme se rozhodli trochu pošetřit opory a síly rozložit. Do pole se převlíkl i Tomáš Šubrt a odehrál na postu pivota téměř celý poločas. Dokázal dokonce dvakrát skórovat, když po odražených míčích na brankovišti dokázal svůj pověstný klid a s přehledem zakončil do branky. Jinak utkání probíhalo zcela jednoznačně a téměř v tréninkovém duchu i ze strany soupeře, který ale prokazoval své kvality rychlostí a důrazem v zakončení. Nakonec jsme zvládli prostřídat všechny hráče v poli i v brance a nastřílet i jednadvacet gólů. Soupeř jich však stihl více než dvakrát tolik….

Zápis ze zápasu: ZDE

Úvaly – Uherské Hradiště
12:19
(8:9)

Další utkání nás čekalo proti Uherskému Hradišti. To už mělo v tu chvíli dvě vítězství a nastupovalo proti nám jako velký favorit. Kluci ale ukázali, že dokážou hrát i se silným soupeřem vyrovnanou partii. Od začátku jsme dělali soupeři problém naší důraznou obranou i několika dobrými zákroky Tomáše Šubrta (který byl opět v brance )) a v útoku jsme byli mnohem dravější než v předchozích utkáních. Dostali jsme se až do dvougólového vedení, které jsme ale do poločasu bohužel neudrželi i díky několika školáckým chybám v obraně. Ale i poločasová porážka o jediný gól pro nás byla velmi nadějná. Bohužel v druhém poločase nás opět potkala katastrofální střelba, zejména od spojek. Byla nedůrazná a nepřesná, často doprostřed branky. Náskok soupeře začal narůstat a nakonec jsme padli rozdílem sedmi branek.

Zápis ze zápasu: ZDE

Úvaly – Hustopeče
26:22
(13:15)

V posledním utkání nás čekalo družstvo domácích Hustopečí. Oba týmy měly v tu chvíli na kontě tři porážky a tak to pro nás bylo takové „malé finále“.  Do utkání jsme nastoupili odhodláni konečně bodovat. Od začátku byla na obou týmech patrná veliká únava a zejména obrany už nebyly tak důsledné a převažoval nad nimi útok. K výbornému výkonu se rozehrál zejména Vašek Taitl, který neúnavně bojoval v útoku a rval se do zakončení, které s asi 70% úspěšností dotahoval do gólů. V bráně nám pomáhal dobrými zákroky Tomáš Šubrt. Bohužel naše obrana působila více unaveně než soupeřova a tak jsme poločas nakonec prohráli o dva góly. O přestávce jsme se kluky snažili ještě více namotivovat a probudit v nich poslední zbytky sil. Taky na pokyn trenéra se změnilo rozestavení v útoku. Začali jsme hrát na dva pivoty. Zvětšil se tím prostor pro krajní spojky a křídla, která z toho začala těžit. Přidali jsme ještě v obraně a rázem jsme na začátku druhé půle otočili skóre z 13:15 na 18:15 a toto vedení jsme pak udržovali až do konce utkání.  Soupeř se ještě pět minut před koncem pokusil o osobní obranu po celém hřišti. Vypadalo to ze začátku z naší strany hrůzostrašně. Naštěstí jsme si stihli vzít time a kluky trochu nainstruovat a uklidnit. Na hřišti se přitom opět projevila dravost Vaška Taitla, který se přitom dokázal dvakrát prodrat do zakončení a jednou i skórovat. Nakonec jsme náskok udrželi a dovedli poslední utkání na turnaji k zaslouženému vítězství.

Zápis ze zápasu: ZDE

Odehráli jsme opět čtyři těžká utkání, z nichž ve třech jsme mohli i bodovat, ale nakonec se nám to povedlo jenom jednou. Na klucích byla znatelná zejména nervozita a nejistota při neúčasti Michala Hájka. Bylo to patrné zejména v nedůrazu a horší organizaci jak v obraně tak i v  útoku. Získali jsme ale první vítězství a opět si vyzkoušeli hru v nekompletní sestavě. Podržely nás tradiční opory Vašek Taitl, Oliver Kürti, Vojta Václavík, Bohdan Kroupa a Pavel Horák a po nemoci se snažil i Honza Stejskal, u kterého bylo ale patrné měsíční manko v tréninku. Z mladších kluků byl oporou Tomáše Černovský a to zejména v obraně. V útoku se k nim přidávali i Vojta Vácha a Kuba Havel. V brance se tentokrát střídali čtyři brankáři: Tomáš Šubrt,Petr Demjanovič, Honza Viktora a Dominik Podlešák.

Kluci si zaslouží poděkování za celý velmi náročný turnaj a věříme, že se příště sejdeme ve větším počtu a v ještě silnější sestavě.

Sestava a branky: Demjanovič Petr (G), Šurt Tomáš (G/3), Viktora Jan (G), Podlešák Dominik (G), Taitl Václav (20), Kroupa Bohdan (15), Vácha Vojtěch (4), Havel Jakub, Stejskal Jan (7), Horák Pavel, Kürti Oliver (9), Václavík Vojtěch (12), Černovský Tomáš (2)