V sobotu 9.12. vyrazili starší žáci na první kolo Žákovské ligy do Plzně. Odjeli jsme sice ve velice oslabené sestavě, ale odhodlaní poprat se o první body do tabulky. Jeli jsme auty rodičů, za což jim patří velký dík.

Úvaly – Strakonice
19:19
(12:10)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti družstvu Strakonic. Začali jsme velmi dobře. Rychlým a důrazným útokem a agresivní obranou jsme dělali soupeři velké starosti a dobrým zakončováním jsme se dostali rychle do vedení. To jsme sice v polovině poločasu ztratili, ale zase jsme ho získali a narostlo až na čtyři góly. Bohužel jsme ke konci přestali proměňovat šance a místo, abychom ho navýšili na pět šest gólů, tak jsme o poločase vedli jenom o dva. Druhý poločas ovšem navázal na konec prvního. Naše neproměňování a už i méně důrazná obrana znamenaly srovnání skóre a postupně i obrat ve prospěch soupeře. Ke konci zápasu jsme prohrávali už o dva góly, ale nevzdali jsme to. Dvě minuty před koncem jsme snížili na rozdíl jednoho gólu a po úspěšném ubránění jsme šli za vyrovnáním. Bohužel útok jsme nedovedli k úspěšnému zakončení a půl minuty před koncem to vypadalo na naši těsnou prohru. Soupeř si vzal  oddechový čas a při něm jsme klukům řekli, ať se pokusí vypíchnout míč při rozehrávce soupeře. To se po jeho chybě opravdu podařilo a 15 vteřin před koncem po úniku vyrovnal Bohdan Kroupa, což pro nás znamenalo asi zasloužené vyrovnání a první získaný bod v letošní Žákovské lize.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Sokol Vršovice
17:22
(10:10)

K druhému utkání jsme nastoupili proti Sokolu Vršovice. Bohužel jsme nezopakovali dobrý výkon z prvního zápasu a i přes upozornění trenérů došlo u kluků k podcenění soupeře. I přesto se utkání dalo dovést do vítězného konce, bohužel tomu zamezila naše katastrofální střelba. Byla nedůrazná a často nepřesná. V zápase jsme neproměnili 27 střeleckých pokusů a minimálně deset z nich byly vyložené šance. To vyústilo zákonitě v prohru, kterou neodvrátilo ani mnoho výtečných zákroků Tomáše Šubrta v brance. V útoku mu kluci bohužel nepomohli a nakonec jsme prohráli o pět gólů.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Kopřivnice
20:18
(10:11)

Po důrazné domluvě a pauze dvou zápasů (jinak jsme měli přestávky jenom jeden zápas) jsme nastoupili proti Kopřivnici.

Kluci si vzali naše pokyny k srdci a celý zápas srdnatě bojovali s velmi dobrým a házenkářsky vyspělým soupeřem o další body. V prvním poločase se skóre přelévalo na obě strany, nakonec jsme ho prohráli o jeden gól. Druhý poločas vypadal velice podobně. Skóre jsme opět srovnali a vyrovnané bylo ještě čtyři minuty před koncem (16:16) Ke konci se nám ale přestalo dařit v útoku, pro svalové problémy odstoupil Oliver Kürti a soupeř své střely proměňoval a dovedl nakonec utkání do dvougólového vítězství. Kluky jsme ale pochválili za bojovný výkon a prohru „se ctí“.

Zápis z utkání: ZDE

Úvaly – Plzeň
4:21
(2:12)

K poslednímu utkání s nejlepším družstvem turnaje – Plzní – jsme nastoupili v kombinované sestavě i s kluky, kteří moc nehráli předchozí zápasy. Po slibném začátku a stavu 2:2 jsme bohužel už do konce poločasu neskórovali a prohrávali o deset gólů. Mnoha dobrým zásahům Petra Demjanoviče můžeme děkovat za to, že to nebylo ještě mnohem více. V útoku jsme byli málo odvážní. Chyběl nám dostatečný pohyb a důraz v obraně i útoku. V druhém poločasu se obraz hry nezměnil. Skóre narůstalo rychle ve prospěch soupeře, my jsme dokázali skórovat opět bohužel pouze dvakrát. Počet obdržených branek nakonec nebyl tím zásadním. Dostali jsme nakonec nejméně branek ze všech soupeřů domácího výběru. Ale čtyři vstřelené branky za čtyřicet minut zápasu, to je velmi špatná vizitka naší „útočné aktivity“. Podepsal se na tom zejména alibismus a bojácnost našich hráčů v útoku. Budiž to poučením do dalších těžkých zápasů v Žákovské lize.

Zápis z utkání: ZDE

Jinak jsme sehráli čtyři těžká utkání, z nichž tři velice vyrovnaná a dvě z naší strany i velmi kvalitní. Získali jsme první bod a vyzkoušeli jsme si, že i v oslabené sestavě se můžeme s mnoha soupeři vyrovnaně měřit. Podržely nás tradiční opory Honza Stejskal, Oliver Kürti, Vašek Taitl, které tentokrát doplnili i Bohdan Kroupa a Pavel Horák. Pro mladší kluky Michala Carbocha, Tomáše Černovského, Vojtu Váchu a Kubu Havla to byla zejména obrovská zkušenost se špičkovou házenou této věkové kategorie. V brance kluky podržel v prvních třech zápasech Tomáš Šubrt a v posledním Petr Demjanovič.

Chci všem klukům poděkovat za celý velmi náročný turnaj a popřát jim hodně štěstí a zdraví do příštího roku plného dalších těžkých házenkářských klání.

Sestava:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G/1), Taitl Václav (8), Kroupa Bohdan (12), Stejskal Jan (15), Kürti Oliver (12), Horák Pavel (1), Vácha Vojtěch (4), Havel Jakub, Carboch Michal (3), Černovský Tomáš (2)

Příští utkání:
Sobota – neděle 6.- 7.1.2018 přátelský turnaj v Třeboni