Mladší dorost

Úvaly – Pardubice
26:17
(15:11)

Mladší dorostenci vyhráli s Pardubicemi díky výborné obraně ve druhé půli. Za 30 minut druhého poločasu dostali jen 6 branek, takto dobře letos ještě nebránili. Čtveřice Doškář, Pácalt, Poděbradský, Všetečka na prostředku obrany vytvořila neprostupnou zeď, přes kterou se soupeř těžko probíjel. V útoku se dařilo především na střední spojce Jardovi Poděbradskému s 8 brankami, na pravé spojce stihl dát za první poločas 5 branek Tomáš Böhm a v pivotu se prosazoval Jakub Slavík. Pardubice zkoušeli útočnou variantu bez brankáře se sedmi hráči v poli, to ale dokázal potrestat dvěma góly do prázdné branky Jan Cenigr. Tentokrát nám chyběly góly z levé strany útoku, z křídla jsme se trefili jen jednou a ze spojky dvakrát. Celkově svou bojovností tým ale obstál a ukázal, že na jaře může bojovat o příčky nejvyšší. Podzimní část soutěže tak skončila a můžeme hodnotit. Sedm vítězství a tři porážky stačí na 4 místo v tabulce, ale jen čtyř bodovou ztrátu na prvního. Za předvedenou hru musíme kluky pochválit. Hrají možná nejhezčí házenou ze všech týmů druhé ligy. Rychlý přechod do útočné fáze, střelby z dálky i z prostorů křídel, uvolňování pivota, útočné kombinace a signály atd. Taková hra se musí líbit. Za slabinu lze považovat obranu. A protože utkání se vyhrávají v obraně a prohrávají v útoku, musíme se v zimní přestávce zaměřit právě na obrannou činnost. Nyní čeká mladší dorostence zimní přestávka, která bude vyplněna především přípravou na jarní část sezóny.

Sestava:
Zeman Ondřej (G), Ransdorf Michael (G), Böhm Tomáš (5), Slavík Jakub (5), Hejnic Tadeáš, Koula Vojtěch (1), Doškář Daniel (2), Všetečka Dominik (1), Řepka Jakub (1), Altala Renim, Poděbradský Jaroslav (8), Pácalt Jakub, Cenigr Jan (3)

Zápis z utkání: ZDE


Starší dorost

Úvaly – Kutná Hora
32:23
(15:7)

Starší dorostenci odehráli „zvláštní“ utkání proti Kutné Hoře. Soupeř totiž přijel pouze s 5 hráči do pole a to poznamenalo kvalitu předvedené hry. Na začátku utkání kutnohorští stříleli ze spojek tak často, že to chvílemi vypadalo jako střelecký trénink pro dobře chytajícího Ondru Zemana. Prvních 10 minut jsme hráli dost vlažně a stav 4:4 odpovídal malému důrazu v obraně a v útoku slabé střelbě především ze spojek, jakoby někteří hráči očekávali, že se soupeř porazí sám. Po time-outu jsme zvýšili důraz a 7 brankami v řadě jsme si vytvořili náskok, který si kluci pohlídali až do konce zápasu. Střelecky se dařilo Matoušovi Najmanovi s 10 brankami.


Sestava:
Zeman Ondřej (G), Ransdorf Michael (G), Bossanyi Daniel (2), Najman Matouš (10), Najman Štěpán (3), Cenigr Jan (5), Böhm Tomáš (2), Koula Vojtěch (2), Janda Martin (1), Altala Renim (1), Slavík Jakub (3), Řepka Jakub, Vintrych Marek (1), Hejnic Tadeáš (2)

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání:
Sobota 25.11.2017 starší dorost od 15:00 v Bělé pod Bezdězem