V sobotu 18. 11. dopoledne se utkaly naše týmy „A“ i „B“ s družstvem Kutné Hory.

Úvaly A – Kutná Hora
30:18
(12:7)

Do prvního utkání nastoupilo naše „áčko“ hodně oslabené. Chyběli nám tři hráči základní sestavy, tým tak doplnili kluci z „béčka“ a z mladších žáků Dominik Doškář. Zpočátku jsme byli trochu nervózní a nesehraní, úspěšně jsme to ale nahradili bojovností, dobrým pohybem a kvalitní střelbou. Soupeře jsme od začátku přehrávali zejména lepší obranou, kde měl problém se dostat do střeleckých příležitostí. A když už se mu to povedlo, většinou nás podržel v brance Tomáš Šubrt. Náš náskok postupně narůstal až na poločasových pět gólů. Zdálo se, že utkání v pohodě dohrajeme. Ve druhém poločase se ale obraz hry výrazně změnil. Přestali jsme být důslední v obraně, v útoku jsme začali střílet zbrkle a z nepřipravených pozic. Přibyly technické chyby a soupeř začal náskok snižovat. Naštěstí v brance opět zaúřadoval Tomáš Šubrt. Předvedl několik dobrých zákroků, v útoku jsme proměnili pár rychlých akcí a začali jsme opět navyšovat náskok. Po důrazné domluvě při timeoutu se zlepšila i obrana a nakonec jsme utkání dohráli až do výrazného vítězství o dvanáct gólů. Pochválit můžeme střeleckou potenci Honzy Stejskala a překvapivě i Dominika Doškáře.

Sestava:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G), Kroupa Bohdan (5), Stejskal Jan (11), Konečný Max (2), Kürti Oliver (4), Doškář Dominik (6), Horák Pavel (1)

Zápis z utkání: ZDE


Úvaly B – Kutná Hora
18:22
(9:15)

V dalším utkání nastoupil proti stejnému soupeři náš „B“ tým. Po tom, co jeho hráči doplnili „A“ tým z něj ale zbylo jenom torzo. To jsme museli doplnit do pole oběma brankáři „A“ týmu Tomášem Šubrtem a Petrem Demjanovičem. Ze začátku měli kluci přílišný respekt ze soupeře. Ten snadno skóroval a my jsme měli v útoku veliký problém se prosadit. Rychle si vybudoval náskok až devíti gólů, který jsme pak až do konce utkání stahovali. Postupně jsme se ale zlepšili v obraně i útoku. Několika dobrými zákroky v brance nám pomohl i Dominik Podlešák. Do týmu se úspěšně zapojili oba brankáři, pomohli zejména v obraně a náskok soupeře jsme začali snižovat. Do poločasu na přijatelnějších šest gólů. Po přestávce jsme se i díky dobré úspěšnosti Sebastiana Šikla v brance a vstřeleným gólům zejména Tomáše Černovského dostali až na rozdíl dvou gólů. V tu chvíli se probudili i diváci a začali nás hlasitě povzbuzovat. Bohužel už jsme neměli sílu a zejména potřebný klid na dotažení senzačního obratu. Nakonec jsme ale prohráli se ctí a jenom o čtyři góly, což při problémech se sestavou můžeme považovat za úspěch. Škoda velmi špatného začátku, který z naší strany byl zbytečně bojácný a nedůrazný.

Sestava:
Šikl Sebatian (G), Viktora Jan (G), Podlešák Dominik (G), Šveňha David (1),  Carboch Michal, Vácha Vojtěch (3), Havel Jakub (3), Černovský Tomáš (7), Demjanovič Petr (1), Šubrt Tomáš (2), Doškář Dominik

Zápis z utkání: ZDE