Starší dorost nestačil na Liberec, mladší dorost si poradil s Havlíčkovým Brodem

761

Starší dorost

Úvaly – Liberec
28:33
(15:16)

V letošní sezóně má druhá liga staršího dorostu 14 družstev a tak je soutěž velice dlouhá a náročná. A adeptů na postup do první ligy je hned několik. V sobotu 11.11. k nám přijel Liberec a byl to souboj o čelo tabulky. Musíme přiznat, že se nám utkání moc nevyvedlo. Většinu utkání jsme prohrávali, jen v polovině prvního poločasu jsme se dostali do vedení o dvě branky, které jsme ale do přestávky neudrželi a o půli prohrávali 15:16. Navíc jsme přišli o pivota Vojtu Ježka, který si poranil koleno. Do druhé poloviny jsme nastoupili aktivně, ale Liberec si jednobrankový náskok, přes naši veškerou snahu udržel a v posledních 12 minutách navýšil na konečných 28:33. Mezi naše slabiny v tomto zápase patřila především obrana, kluci působili unaveným dojmem a i když bojovnost se jim upřít nedala, na důrazné hráče Liberce to nestačilo. Navíc při takto vyrovnaném utkání si nemůžeme dovolit neproměňovat jasné střelecké příležitosti. Například ze sedmi nařízených 7m hodů, jsme proměnili jen 3.

Sestava:
Zeman Ondřej (G), Vlasák Lukáš (G), Bossanyi Daniel (11), Najman Matouš (3), Cenigr Jan, Böhm Tomáš (4), Koula Vojtěch (1), Chýle Karel, Janda Martin (3), Ježek Vojtěch, Altala Renim, Slavík Jakub (4), Altala Renim, Řepka Jakub

Zápis z utkání: ZDE


 

Mladší dorost

Úvaly – Havlíčkův Brod
39:35
(21:15)

Mladší dorostenci odehráli vyrovnané utkání s nepříjemným soupeřem z Havlíčkova Brodu. Soupeř byl silný především díky urostlým spojkám, které se důrazně tlačily do naší obrany, která si s tímto „ragbyovým“ stylem občas nevěděla rady a tlaku podlehla. Větší prostor v tomto utkání dostali především kluci prvním rokem v dorostu a rozhodně nezklamali. Střelecky se dařilo Dominiku Všetečkovi na pravé spojce a velice dobře hráli i ostatní. Na křídle Tadeáš Hejnic a na spojkách Daniel Doškář a Jaroslav Poděbradský. V obraně statečně bojoval i Jakub Pácalt. Utkání, které bylo hráno dost tvrdě, ukázalo, že se kluci dokáží o vítězství „poprat“ a to se cení.

Sestava:
Zeman Ondřej (G), Ransdorf Michael (G), Chýle Karel (3), Böhm Tomáš (2), Slavík Jakub, Hejnic Tadeáš (4), Koula Vojtěch (5), Doškář Daniel (4), Všetečka Dominik (8), Řepka Jakub (4), Altala Renim (1), Ullmann Filip (1), Poděbradský Jaroslav (6), Pácalt Jakub (1)

Zápis z utkání: ZDE