Házenkářský víkend starších žáků

910

V sobotu 11. 11. odpoledne se utkaly naše týmy „A“ i „B“ s družstvem Dvora Králové.

Úvaly A – Dvůr Králové
30:18
(13:7)

Jako první nastoupil proti Dvoru Králové „A“ tým. Očekávali jsme těžký zápas se silným soupeřem, ale nakonec bylo utkání jednoznačné. Soupeři jsme dělali největší problémy důslednou obranou a kvalitním útokem s dobrým pohybem, dravostí a tentokrát i dobrou a přesnou střelbou. Od začátku náš náskok plynule narůstal až na poločasových šest gólů. Na druhé straně jsme ale měli problém bránit nejlepšího hráče soupeře, který dělal potíže obraně po celé utkání, ale naštěstí sám na všechno nestačil. V druhé půli jsme pokračovali v budování náskoku. Vyzkoušeli jsme si i některé nové kombinace z posledních tréninků a taky tři úspěšné trháky. Nakonec jsme zvítězili rozdílem dvanácti gólů a zcela zaslouženě. Oporami byly zejména tradiční střelci Michal Hájek, Jan Stejskal a Vašek Taitl a v obraně zejména Oliver Kürti.

Sestava:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G), Taitl Václav (5), Kroupa Bohdan (3), Václavík Vojtěch (3), Stejskal Jan (6), Hájek Michal (10), Konečný Max (1), Kürti Oliver (2), Doškář Dominik

Zápis z utkání: ZDE

Fotogalerie


Úvaly B – Dvůr Králové
25:23
(11:9)

V dalším utkání nastoupil proti stejnému soupeři náš „B“ tým. Po dlouhé době se sešel téměř v kompletní sestavě. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Favorizovanému a fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme nedovolili vybudovat si náskok a pořád jsme se drželi na dostřel. V obraně jsme se statečně rvali a poctivě plnili úkoly. V útoku jsme se snažili prosadit zejména individuálně, což se i dařilo, zejména Honzovi Kristovi, a úspěšně jsme zvládli i několik nacvičených signálů. Ke konci poločasu jsme skóre otočili a vedli o dva góly. Druhý poločas jsme začali stejně, jako první skončili. Pestrým útokem, kde se prosazoval střelbou Honza Krista, pěknými průniky Michala Carbocha a Vojty Váchy a střelami z křídla Ondry Kebrty a Kuby Havla. Velmi dobrá byla i obrana podpořená Pavlem Horákem a Tomášem Černovským. Skóre jsme postupně navýšili až na pětigólový rozdíl. Ke konci zápasu jsme ale začali dělat technické chyby a v útoku byly zbytečně zbrklí. Soupeř začal skóre stahovat a nakonec jsme se začali o vítězství bát. Kluci ale opět zabojovali, ve velmi důležité chvíli dokázali skórovat a náskok do konce nakonec udržet. Získali tak velmi cenné vítězství.

Sestava:
Šikl Sebatian (G), Viktora Jan (G), Podlešák Dominik (G), Šveňha David (1), Krista Jan (11), Carboch Michal (6), Vácha Vojtěch (3), Horák Pavel, Havel Jakub (1), Černovský Tomáš (1), Kebrt Ondřej (2), Jura Matyáš

Zápis z utkání: ZDE

Fotogalerie


Příbram – Úvaly B
28:18
(15:10)

V neděli odjel náš „B“ tým na odložené utkání do Příbrami. Bohužel bez největší opory Honzy Kristy, ale doplněný čtyřmi hráči z mladších žáků. Po vydřeném a zaslouženém vítězství s Dvorem Králové ale kluci výborný výkon nezopakovali. Od začátku byli nesoustředění, v obraně nedůrazní, nedisciplinovaní a v útoku bez pohybu a aktivity. Celkově chyběla bojovnost, agresivita a větší odvaha. Problémy nám dělala vysunutá obrana soupeře, který od začátku začal budovat svůj náskok.Tentokrát nás nepodrželi ani brankáři, až na několik dobrých zákroků Dominika Podlešáka. Bohužel se k němu nikdo nepřidal a náskok Příbrami narostl až na konečných 10 gólů, zcela zasloužených a odpovídajících našemu špatnému výkonu. Jediným pozitivem je plnohodnotné zapojení Dominika Doškáře, Ondry Kebrta, Tomáše Kroce a Matyáše Jury.

Sestava:
Šikl Sebatian (G), Viktora Jan (G), Podlešák Dominik (G), Šveňha David (1), Carboch Michal (2), Vácha Vojtěch (5), Horák Pavel (2), Havel Jakub, Černovský Tomáš (3), Kebrt Ondřej (2), Jura Matyáš, Kroc Tomáš, Doškář Dominik (3)

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání: v sobotu 18.11.2017 odehrajeme dva zápasy doma s Kutnou Horou od 10:00 A-tým a od 12:00 B-tým