Z Náchoda naši muži body nepřivezli

749

Náchod – Úvaly
33:22
(16:8)

Náš nejvzdálenější soupeř co se týká dojezdové vzdálenosti, ale nejbližší soupeř v tabulce. Do zápasu jsme šli s jasným cílem, odpovědně bránit a v útoku si počkat na dobrou příležitost.

Hned úvod zápasu nám ale ukázal, že obrana bude mít problém jinde a to u rozhodčích. Ti si pro zápas zvolili velmi přísný metr a více času jsme hráli v oslabení než v plném počtu. Co se týkalo útoku tak šance přicházely, ale ta produktivita byla opravdu mizerná. Přesto jsem dokonce ve 13. minutě vedli 4 – 3, hlavně díky Michalu Ditzovi, který opět předvedl několik perfektních zákroků. Ještě ve 22. minutě byl stav jen o gól v náš neprospěch, pak ale přišel katastrofální závěr poločasu, kdy nám soupeř dal osm gólů v řadě včetně střílené devítky po čase.

Druhý poločas přinesl z naší strany alespoň zrychlení hry a snahu s výsledkem něco udělat, avšak katastrofální úspěšnost střelby a opětovný osmiminutový výpadek bez gólu neznamenal přílišné zlepšení. Tentokráte si nemohu odpustit komentář k rozhodčím, kdy za jasného stavu nerozdal domácím dvě červené karty při trhácích a jasných faulech zezadu na šesti metrech. Nicméně zápas jsme si opět prohráli sami, tentokrát katastrofální střelbou včetně tří sedmimetrových hodů a obrovským množstvím technických chyb. Nemůžeme si neustále stěžovat na nesehranost, bát se jít do střelby protože by to mohlo bolet, nebo říkat já byl zvyklej na to či ono. Nezbývá nám než začít poctivě makat, příští týden máme volno a poté nás čeká těžký soupeř z Loun.

(Komentář k utkání připravil Michal Polák)

Sestava:
Ditz Michal (G), Jakub Ransdorf (G), Kroutil Ondřej (6), Benešovský Michal (4), Pokorný Ladislav (3), Francl Pavel (3), Šelmeci Marek (3), Polák Michal (2), Valach David (1), Lacina Richard

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání: 
V sobotu 28.10. od 18:00 sehrajeme v domácí hale zápas s Louny