Tuto sobotu dorostenci naplno bodovali

800

Mladší dorost

Úvaly – Sokol Vršovice
35:34
(19:17)

Mladší dorostenci měli velice těžkého soupeře ze Sokola Vršovice. Již před zápasem bylo podle statistik jasné, že bude padat hodně branek, ale 69 gólů za 60 minut je opravdu hodně, vzhledem k vyrovnanosti obou soupeřů. Začátek utkání nás střelecky držel především Karel Chýle, který se prosazoval střelbou ze střední vzdálenosti, ale pochvalu si zaslouží všichni, vždyť celkem deset hráčů se podílelo na úspěšné střelbě. V bráně se střídali Ondra Zeman a Adam Kramář a oba předvedli několik skvělých zákroků. Žádnému z týmů se ale nepovedlo získat výraznější náskok, pouze dvakrát se rozdíl ve skóre vyhoupl na více než 3 branky. Oba týmy se celkem devětkrát vystřídaly ve vedení a rozhodovalo se až v samotném závěru. Dvě minuty před koncem za vyrovnaného stavu 32:32 se nejprve prosadil Jan Cenigr, na jehož trefu soupeř okamžitě zareagoval srovnáním na 33:33, pak se nám ale povedlo dvakrát ubránit a vstřelit 2 branky. Prosadili se Tadeáš Hejnic a Jakub Slavík. Soupeř již stihnul jen snížit na konečných 35:34.

Sestava:
Kramář Adam (G), Zeman Ondřej (G), Poděbradský Jaroslav, Chýle Karel (5), Cenigr Jan (7), Böhm Tomáš (4), Slavík Jakub (5), Hejnic Tadeáš (6), Koula Vojtěch (3), Doškář Daniel (2), Všetečka Dominik (1), Pácalt Jakub, Řepka Jakub (1), Altala Renim (1)

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání:
Náchod – Úvaly od 11:00 v Náchodě

 

 


Starší dorost

Úvaly – Jablonec n.N.
38:26
(23:15)

Starší dorostenci si podle papírových předpokladů měli bez větších problémů poradit s Jabloncem. Začátek zápasu nám ale nevyšel. Nefungovala obrana, v zakončení jsme nebyli dostatečně důrazní a po sedmi minutách jsme prohrávali o 3 branky. Pak se ale naše hra začala zlepšovat, více zodpovědnosti na sebe bral na střední spojce Matouš Najman, který celkově nastřílel 9 branek a spolu s levou spojkou Danielem Bossanyim byl naším nejlepším střelcem. Na pravé spojce se výrazně prosadil se 7 brankami Tomáš Böhm. Vycházeli nám nacvičené signály i individuální činnosti a skóre postupně narůstalo v náš prospěch. V polovině druhého poločasu jsme vedli již o 17 branek. Sestavu jsme prostřídali a mohli zkoušet různé varianty v útoku na spojkách a v pivotu. Tím naše hra ztratila na plynulosti a přišlo hodně nevynucených chyb. Jablonec snížil na konečných 38:26.

Sestava:
Zeman Ondřej (G), Kramář Adam (G), Pácalt Jakub (1), Bossanyi Daniel (9), Najman Matouš (9), Najman Štěpán (4), Vintrych Marek, Böhm Tomáš (7), Slavík Jakub (3), Cenigr Jan, Koula Vojtěch (1), Chýle Karel (2), Janda Martin (2), Ježek Vojtěch

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání:
Náchod – Úvaly od 13:00 v Náchodě