Dvojzápas starších žáků proti Jičínu

812

V sobotu 21.10. odpoledne se utkaly naše týmy „A“ i „B“ s oběma týmy z Jičína.

Úvaly A – Jičín A
27:31
(16:13)

Jako první nastoupily proti sobě oba „A“ týmy. Bylo to pro naše kluky v dosavadní soutěži nejtěžší utkání a zároveň se stalo i nejlepším. Od začátku bylo velmi vyrovnané, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Soupeři jsme dělali největší problémy důslednou obranou a velmi kvalitním útokem s dobrým pohybem a dravostí. Na druhé straně jsme měli ale problém bránit  skvěle střílející soupeřova křídla, která dělala potíže po celé utkání i oběma brankářům. Ke konci prvního poločasu jsme skóre zvrátili na naši stranu a dostali jsme se do třígólového vedení.

Začátek druhého poločasu pokračoval ve stejném duchu, náskok jsme navýšili až na pět gólů. Bohužel v tu chvíli jako by se kluci lekli možného vítězství, polevili v obraně, začali dělat chyby a i v útoku je začala svazovat nervozita. Kombinace nedotahovali do zakončení a střelba nabrala katastrofický rozměr. Trefovali jsme brankáře, brankovou konstrukci anebo jsme branku netrefili ani z těch nejvyloženějších pozic. Soupeř postupně stahoval náš náskok, až ho nakonec otočil. V závěru jsme ještě neproměnili sedmičku a nakonec prohráli o čtyři branky. Výkon ale po většinu utkání byl nadstandardní s velmi silným a házenkářsky vyspělým soupeřem a v případě lepší střelby v druhé půli jsme mohli pomýšlet i na vítězství. Taková utkání nás posouvají k lepší výkonnosti a přibližují nás k nejlepším.

Sestava:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G), Taitl Václav (9), Kroupa Bohdan (4), Václavík Vojtěch (2), Stejskal Jan (4), Hájek Michal (7), Konečný Max, Černovský Tomáš (1)

Zápis z utkání: ZDE


Úvaly B – Jičín B
19:31
(8:14)

V dalším utkání nastoupily oba „B“ týmy. Náš byl velice oslaben omluvenkami, nakonec ho musel doplnit i jediný „statečný“ mladší žák  Ondra Kebrt. I tak jsme nastoupili do pole bez střídání. Od začátku byla znát fyzická převaha i větší sehranost soupeře. Skóre postupně narůstalo v jeho prospěch, což se snažili naši kluci statečně zmírnit. Chvílemi se to i dařilo, zejména po pěkných průnicích Vojty Váchy a Michala Carbocha a taky po úspěšných střelách z křídla Kuby Havla. Bohužel převaha soupeře narůstala s únavou našich kluků. Nepomohlo ani trojí přerušení „timem“. Obrana střelce soupeře nezvládala ubránit. Nakonec se rozdíl zastavil na 12 brankách. Pozitivem je 19 vstřelených branek a bojovnost všech kluků.

Sestava:
Viktora Jan (G), Šikl Sebastian (G) Horák Pavel (2), Vách Vojtěch (7), Carboch Michal (4), Kebrt Ondřej (1), Havel Jakub (3), Konečný Adam (2)

Zápis z utkání: ZDE


Úvaly A – Jičín B
27:31
(16:13)

Po třičtvrtěhodinové pauze nastoupil náš „A“ tým proti jičínskému béčku. Od začátku jsme dokázali proti méně důsledné obraně skórovat a naopak být důslední před naší brankou a vyrážet do rychlých protiútoků, které jsme nekompromisně zakončovali. Skóre narůstalo plynule v náš prospěch až na poločasový rozdíl 12 gólů. Bohužel v druhém poločase se obraz hry zcela změnil. Zejména po vystřídání Michala Hájka, který statečně hrál celou sobotu se zraněným palcem na levé ruce, se obrana začala hroutit a nebyla schopna ubránit pohyb hráčů na šestce, odkud jsme dostávali jeden gól za druhým. V útoku začala převažovat uspěchaná a nekvalitní střelba z nepřipravených pozic, kde se začaly projevovat i špatné návyky střelců. Góly v útoku přibývaly mnohem pomaleji a naopak jsme jich mnohem více dostávali. Nakonec nám ale stačil náskok vybudovaný v prvním poločase k relativně jasnému vítězství.

Sestava:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G), Taitl Václav (9), Kroupa Bohdan (2), Václavík Vojtěch (9), Stejskal Jan (3), Hájek Michal (10), Konečný Max (2), Černovský Tomáš (2)

Zápis z utkání: ZDE


Úvaly B – Jičín A
5:56
(4:29)

K poslednímu utkání soboty nastoupil náš „B“ tým proti jičínskému áčku. Bohužel od začátku byl znát obrovský respekt a nervozita. Kluci ztráceli velmi lehce míče po přihrávkách soupeři a ten dával z úniků jeden lehký gól za druhým. Začala se projevovat i veliká únava, z které pramenila velmi nedůsledná obrana a chybějící důraz a aktivita v útoku. Zbyla jenom jediná otázka, a to výše skóre. Jediným pozitivem byl nakonec výkon Ondry Kebrta, který se nezalekl starších soupeřů a statečně se rval. Škoda, že ho nenásledovali jeho spoluhráči, zejména ti zkušenější. Soupeř byl ale velice silný a nad jejich síly.

Sestava:
Viktora Jan (G), Šikl Sebastian (G) Horák Pavel, Vách Vojtěch, Carboch Michal (2), Kebrt Ondřej (1), Havel Jakub (1), Konečný Adam (1)

Zápis z utkání: ZDE

Příští utkání:
V neděli 5.11.2017 odehrajeme dva zápasy v Náchodě od 10 a 12 hodin.