Těsná výhra mužů nad Kutnou Horou

751

Kutná Hora – Úvaly
25:26
(15:13)

Pro tuto sezónu nás opustilo několik hráčů základní sestavy, naštěstí už začínají dorůstat nadějní mladíčci. Novou sezónu jsme začali pohárovým zápasem u našeho odvěkého rivala z Kutné Hory. Zápas se odehrál na venkovním hřišti, což jak se později ukázalo, nebylo zrovna příjemné, když kvůli dešti bylo utkání asi na 20 minut přerušeno.

Na začátku utkání jsme tahali za kratší provaz a byli jsme o jednu až dvě branky pozadu, hlavně díky nepřesné střelbě. V obraně nám dělala problém křídla, která dávala jednoduché branky. Poprvé jsme šli do vedení po pauze způsobené deštěm, toto vedení se nám udržet nepovedlo a tak soupeř šel do kabin s náskokem dokonce dvou gólů (15:13). Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a budeme hrát v klidu naší hru založenou na dobré obraně a nátlakové hře. Byť hřiště a balón byl mokrý naše hra se zpřesnila a střelecky se dařilo zejména Pavlu Franclovi a Davidu Valachovi. V bráně se rozchytal nováček Michal Ditz a po srovnání skóre se během druhého poločasu jsme se se soupeřem o vedení přetahovali. V 56 minutě bylo skóre 25:23 v náš neprospěch a byl vyloučen Pavel Francl, oslabení se nám ale velmi povedlo a díky několika dobrým zákrokům obrany a brankáře se nám podařilo dokonce vyrovnat a následně dokonce jít do vedení. Poslední minuty byly nervózní z obou stran, důležité bylo, že naše obrana pracovala perfektně a nedovolila vyrovnání. Zápas se šťastným koncem jsme odehráli jen s jedním hráčem na střídání a hlavně díky velmi dobrému kolektivnímu výkonu.

Michal Polák

Sestava a branky:
Francl Pavel (8), Valach David (5), Polák Michal (4), Benešovský Michal (3), Lacina Richard (2), Šelmeci Marek (2), Vlk Jakub (2), Ditz Michal

Zápis ze zápasu najdete ZDE.