Mladší žáci odehráli od pátku do neděle kvalitně obsazený turnaj u příležitosti oslav 60 let  házené v Lovosicích. Během nabitého víkendu odehráli 7 utkání s pozitivní bilancí 5 výher a dvě prohry.

Ale popořádku, jak jsme hráli: v pátek jsme dorazili do Lovosic po dvou hodinách jízdy vlakem a čekal nás první zápas s Louny. Jako již tradičně se nám první zápas vůbec nepovedl. Vstoupili jsme do něj velice vlažně s velkým množstvím nepřesností v rozehrávce a hlavně s tragickou koncovkou. Výsledek tomu odpovídal – prohra 5:15. V druhém pátečním zápase nás čekal druhý tým domácích Lovosic. Zlepšená obrana nás dovedla k vítězství 13:11. Večer nás již čekal program k oslavám Lovosické házené. Kluci si mohli užít skákací hrady, minifotbálek a opékání buřtů.

V sobotu nás čekaly dva zápasy ve skupině a jeden v nadstavbové části. V prvním zápase jsme se střetli s týmem TJ Sokol Břve. K tomuto zápasu nastoupili kluci jako vyměnění, bojovali v obraně, hecovali se na lavičce i na hřišti a zaslouženě zvítězili 13:8. Poslední zápas ve skupině nás čekal s týmem Talentu Plzeň 1. Vítězství nám ještě mohlo zajistit boje o medaile, ale tým Plzně byl nad naše síly a prohra 7:16 nás posunula na 3. místo tabulky a boje o 9. – 16. místo. V prvním zápase nadstavbové části jsme celkem jasně porazili tým Liberce 17:6 po krásném výkonu všech kluků.

Celé sobotní odpoledne jsme strávili na doprovodném programu a večer nás čekal skvělý zážitek při návštěvě extraligového zápasu domácích Lovosic a hostujících Hranic. Zápas se odehrál na zimním stadionu a domácí tým přišlo v rámci oslav podpořit více než 2000 diváků. Atmosféra byla úžasná a domácí zvítězili 28:22. Skvělý večer byl zakončen velkolepým ohňostrojem.

V neděli nás čekaly dva poslední zápasy o celkové pořadí. V prvním jsme narazili na tým Talentu Plzeň 2. Měl jsem strach, jak se budou kluci brzo ráno na zápas koncentrovat a úvod zápasu naznačoval, že se nevyspali nejlépe. Po několika minutách hry se ale kluci uklidnili a vyrovnaným a bojovným výkonem dokráčeli k jasnému vítězství 15:7. Na závěr nás čekal zápas o 9. místo s týmem Šťáhlav – náš tradiční soupeř v závěrečných fázích podobných turnajů. Opět jsem očekával vyrovnaný a vyhrocený boj, ale kluci se opět nahecovali a k zápasu přistoupili opravdu zodpovědně a bez problémů zvítězili 14:12.

Výkony kluků se postupně během turnaje zlepšovaly a musím je všechny pochválit za předvedenou hru. Důležité je, že se ve všech zápasech vystřídalo všech 14 kluků a pro všechny to byly obrovské zkušenosti.

Náš tým:
Vojta Jeřábek (3), Jakub Roubal, Ondra Kebrt (5), Jaroslav Špaček (5), Tomáš Kroc (15), Matyáš Jura (4), Dominik Doškář (16), Matěj Trapek (5), Oliver Hejnic (19), Lukáš Tischer(9), Vojtěch Slavík (G), Filip Valach (2), Lukáš Chmel (2), Albert Krob(G)

Kompletní výsledky najdete ZDE.