Domácí zápasy starších žáků

882

V sobotu odehráli naši starší žáci „A“ i „B“  2 x dvojzápas s naším tradičním soupeřem z Mělníka a jejich oběma týmy „A“ i „B“, což byl program na celé dopoledne.

Jako první nastoupily proti sobě hned ráno oba „A“ týmy. Naši kluci byli oslabeni o jednoho hráče základní sestavy, Marka Schackwitze, který zatím v házené nepokračuje. Tým na začátku doplnili Tomáš Černovský a zejména Bohdan Kroupa , což se ukázalo jako velmi dobré řešení. Jeho klid v zakončení a téměř 100% úspěšnost při střelbě z pravého křídla nás v úvodu utkání držely na vyrovnaném skóre. Z ostatních postů byla úspěšnost střelby mnohem nižší, což vydrželo celý první poločas a ve spojení s ne vždy perfektní obranou znamenalo překvapivě nízké poločasové skóre 12:10. V druhé půli jsme zlepšili střelbu i obranu a skóre postupně narůstalo až na konečných 24:19.
Zápis z utkání naleznete ZDE.

V dalším utkání se potkaly oba „B“ týmy. Náš byl kvůli řadě absencí doplněn mladšími žáky, kteří se plnohodnotně zapojili. Zápas začal velmi nepříznivě, po chvíli jsme prohrávali o tři góly. Kluci ale zabojovali, zkvalitnili obranu a zvýšili aktivitu v útoku, což přineslo vedení v poločase 12:9. V druhé půli jsme nejdříve odskočili na rozdíl až pěti gólů, ale soupeř přidal a nám začalo dělat problém se prosadit v útoku a narostla nervozita v rozehrávce. V závěru utkání se skóre vyrovnalo a obracelo se střídavě na obě strany. V samém závěru, při vyrovnaném výsledku, jsme třikrát zbytečně ztratili míč. Zde se projevila i nezkušenost našeho mladého týmu. A možná i trenéři udělali chybu s oddechovým časem dvě minuty před koncem. Nakonec jsme totiž dostali gól, který nás stál body po prohře 22:23. Budiž to pro nás všechny poučením do dalších zápasů. Naopak pozitivem je mnohem lepší výkon proti minulému týdnu, zejména zvýšená bojovnost.
Zápis z utkání naleznete ZDE.

V následujícím utkání hrál náš „A“ tým s mělnickým béčkem. Veliký rozdíl v herní kvalitě i fyzická převaha, zejména na křídlech, se naplňovala od začátku  a rozdíl skóre rychle narůstal. Velmi rychlý a účinný přechod do útoku napomohl narůst výsledku až na konečných  38:15.
Zápis z utkání naleznete ZDE.

Poslední zápas sehrálo naše béčko s „A“ týmem z Mělníka. Naši hráči se, i přes obrovskou fyzickou převahu soupeře, rvali velice srdnatě a i přes postupně narůstající skóre byla hra chvílemi vyrovnaná. Rozhodně jsme soupeři vítězství nenechali zadarmo. Kluci překvapili velikou bojovností a zejména Vojta Vácha se pral s protivníky leckdy o dvě hlavy vyššími více než statečně. Konečné skóre 12:23 je dostatečným důkazem bojovnosti našich kluků a příslibem do dalších zápasů.
Zápis z utkání naleznete ZDE.

Sestava a góly „A“:
Šubrt Tomáš(G), Taitl Václav(19),Kroupa Bohdan(10), Krista Jan(1), Skřivan Roman(1), Stejskal Jan(8), Hájek Michal(10), Carboch Michal, Kürti Oliver, Demjanovič Petr(G), Václavík Vojtěch(11), Černovský Tomáš, Vácha Vojtěch(2)

Sestava a góly „B“:
Jura Matyáš, Šveňha David, Špaček Jaroslav, Krista Jan(14),Skřivan Roman(2), Kroc Tomáš(1), Doškář Dominik(5), Carboch Michal(3), Kebrt Ondřej(2), Podlešák Dominik(G), Černovský Tomáš, Vácha Vojtěch(7), Šikl Sebastián(G), Viktora Jan(G)

Příští utkání:
A – Úvaly A – Příbram 7.10. 12:00, B – Příbram – Úvaly 30.9. 14:00