23V sobotu 23.9. odehráli dorostenci dva rozdílné zápasy. Nejprve si mladší dorostenci poradili bez větších problémů se svým soupeřem z Ústí nad Labem a ve druhém utkání si starší dorost vybojoval vítězství nad Ledčí nad Sázavou až ve druhém poločasu.

Mladší dorost

TJ Sokol Úvaly : HSK Tygři Ústí n. L
40:27

Mladší dorost nezačal své utkání dobře, do poloviny první půle kluci „tahali“ za kratší konec a neustále dotahovali náskok soupeře. Museli jsme šáhnout ke střídání golmanů již ve 12 minutě. Adama Kramáře vystřídal Ondra Zeman a po deseti minutách se hra začala obracet v náš prospěch. Ondra předvedl v bráně několik dobrých zákroků a v útoku se čím dál tím snadněji prosazovali hráči na všech postech. Tahounem byl především Karel Chýle s devíti brankami, který svou rychlostí a důrazem platil na zpomalující se obranu soupeře. Dalšími výraznými střelci byli Jan Cenigr na pravém křídle a Jakub Slavík v pivotu. Ve velice dobrém světle se představili ale všichni hráči, vždyť devět z nich se podílelo na narůstání skóre. Ve druhé půli se do brány vrátil Adam Kramář a rozchytal se k výbornému výkonu. Na levé spojce hrál velice dobře Daniel Doškář, který ukazuje svůj potenciál. Na pravé spoje se začal prosazovat Dominik Všetečka a tak všechna tíha nevisí jen na Tomáši Böhmovi, který je jeden z hlavních strůjců výborných výkonů tohoto týmu hlavně v obraně, ale postupně se dostává i do střelecké formy. Střídající hráči Filip Ullmann a Jakub Pácalt se také dobře zapojují do útočných akcí a v obraně zodpovědně plní své úkoly. Na levém křídle se střídali Vojta Koula a Tadeáš Hejnic a nemilosrdně trestali soupeřovi chyby v obraně jasným proměňováním střeleckých příležitostí. Jen tak dál.

Sestava a branky:
Kramář Adam(G), Ullmann Filip, Poděbraský Jaroslav, Pácalt Jakub(2), Chýle Karel(9), Hejnic Tadeáš(5), Böhm Tomáš(2), Slavík Jakub(6), Doškář Daniel(3), Koula Vojtěch(3), Cenigr Jan(7), Všetečka Dominik(3),Řepka Jakub, Zeman Ondřej

Příští zápas: Mělník – Úvaly 30.9. 16:00

 


Starší dorost

TJ Sokol Úvaly : TJ Kovofiniš Ledeč
24:23

Starší dorost měl situaci daleko těžší. Tým z Ledče nad Sázavou se ukázal jako nepříjemný soupeř, který dokáže potrápit nejednoho protivníka, přestože v soutěži zatím nebodoval , to je ale vinou spíše horšího rozlosování. Utkání bylo vyrovnané do poslední minuty. V prvním poločasu se nám nedařilo střelecky. Především Daniel Bossanyi, náš nejlepší střelec, se vůbec nemohl trefit a po 30 minutých měl ze 7 pokusů jen jedinou branku. Ve hře nás tak v prvním poločase držela především dobrá obrana s jistě chytajícím Ondrou Zemanem v bráně. O poločasu jsme prohrávali o jednu branku a po změně stran se situace ještě zhoršila třetím vyloučením Jana Cenigra po kterém automaticky následovala červené krata. Tým se ale semknul k výbornému výkonu. Střelecky se konečně probudil Daniel Bossanyi, který stihl v druhé polovině vsítit 8 branek a Tomáš Böhm na pravé spojce se přidal 4 brankami. Na levém křídle spolehlivě zakončoval Štěpán Najman. Rozhodnutí přišlo ale až v samém závěru, nejprve jsme si situaci zkomplikovali neproměněným 7m hodem, ale dobrou a důraznou obranou jsme vítězství o jednu branku uhájili.

Sestava a branky:
Kramář Adam (G), Ullmann Filip, Najman Štěpán(4), Vintrych Marek, Chýle Karel(2), Bossanyi Daniel(9), Najman Matouš(1), Böhm Tomáš(4), Slavík Jakub(2), Janda Martin(1), Koula Vojtěch(1), Cenigr Jan, Řepka Jakub, Zeman Ondřej

Příští utkání: Úvaly – Jablonec 7.10. 16:00