Starší žáci se od pátku do neděle zúčastnili skvěle obsazeného turnaje v Lovosicích. Ten byl spojen i s oslavami  60 let házené v Lovosicích a bohatým doprovodným programem.

Po počátečních rozpacích po příjezdu, kdy jsme se dozvěděli, že soupeř prvního zápasu nepřijede (Havl.Brod) jsme se ubytovali a odpoledne jsme odehráli zápas s Příbramí doplněnou o hráče z Mělníka(22:9). Později jsme doplňovali Příbram i našimi méně vytíženými hráči, takže si nakonec dostatečně zahráli všichni.

Večer jsme absolvovali zábavný program (skákací hrady, stolní fotbálek,..), který jsme zakončili opékáním buřtů se sladkou odměnou na závěr (nanuky).

V sobotu ráno po velmi časném vstávání a náročné snídani (párky) nás čekal na zimním stadiónu tradiční soupeř z Mělníka, který za poslední měsíce udělal velký pokrok. Po velmi nervózním a těžkopádném začátku (poločas 3:1) jsme se nakonec rozehráli a utkání dovedli do jasného vítězství 10:3.

V poledne nás čekal, vzhledem k vývoji ve skupině, asi nejdůležitější zápas s prvním týmem Lovosic. Kluci k němu přistoupili velice zodpovědně a po velmi vyrovnaném a bojovném prvním poločase jsme vedli o dva góly. Kluci dále plnili své úkoly na hřišti a po velmi dobrém týmovém výkonu a několika dobrých zákrocích Petra Demjanoviče jsme nakonec odskočili až na celkový rozdíl sedmi gólů (18:11).

Po hodinové pauze nás čekal zápas s německým soupeřem SV Stahl Krauschwitz. Případné vítězství nás posouvalo do semifinále turnaje a po předchozím průběhu jsme byli i papíroví favoriti. Bohužel od začátku nás svazovala nervozita a trápilo nás neproměňování šancí. A tentokrát nás nepodrželi ani oba brankáři, zejména při střelách z dálky. Jak jsme se později dozvěděli, náš soupeř ale na sobotu posílil o hráče z partnerského německého týmu, což bylo velice znát zejména ve fyzické převaze. Nakonec jsme prohráli 13:20, když zejména ve druhém poločase jsme neproměnili snad 10 gólových šancí.

Večer jsme navštívili hlavní část oslav, ligové utkání místních Lovců s Hranicemi na zaplněném zimním stadiónu (2000 diváků) s bohatým doprovodným programem zakončeným krásným ohňostrojem.

V neděli ráno nás čekal přímý souboj o postup do semifinále s Duklou 2. Zápas, i přes náš velký respekt před soupeřem, byl velice vyrovnaný s minimem vstřelených gólů (poločas 1:3). Nás trápila celý zápas velmi nízká produktivita, kdy ani z těch nejvyloženějších šancí jsme neskórovali. Až do konce zápasu nás na dostřel držel jenom velmi dobrý výkon Tomáše Šubrta. Bohužel jsme nevstřelili dostatečný počet gólů na potřebnou remízu a prohráli 4:7.

Po třetím místě ve skupině nás v poledne čekal zápas o celkové umístění (5-6 místo) s Libercem. Po velmi podobném průběhu jako s Duklou, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl dvou-tří branek a nám se už nepodařilo ho dotáhnout i přes spoustu šancí (neproměňování). Nakonec jsme padli 13:16, ale rozhodně jsme se neměli za co stydět.

Kluci odehráli spoustu skvělých vyrovnaných zápasů s těžkými soupeři, které nám ještě ukázali i naše slabiny. Pořád máme na čem pracovat. Zejména nepodléhat nervozitě a panice a dodržovat náš styl a systém hry i při nepříznivém vývoji. Na turnaji nás podrželi  zejména naše tradiční opory Oliver Kürti a Honza Stejskal, ke kterým se přidali i Vašek Taitl, Vojta Václavík, Michal Carboch a Marek Schackwitz společně s oběma brankáři Tomášem Šubrtem a Petrem Demjanovičem. Střídavě si pak zahráli s námi anebo s Příbramí Bohdan Kroupa, Roman Skřivan, Vojta Vácha. a Pavel Horák.

Kompletní výsledky najdete ZDE.