V krásný slunečný den jsme vyrazili na turnaj do Kutné Hory. Hrálo se po dlouhé době na venkovním hřišti. Čekali na nás soupeři z Mladé Boleslavi, Kutné Hory, Kolína, Zruče a Příbrami. Chtěli jsme, aby hlavní část družstva byly pouze ročníky 2007 a 2008, doplněné o méně zkušené hráče z ročníku 2006.

Z pěti zápasů jsme dokázali dominovat pouze ve dvou, jeden zápas byl vyrovnaný a dva jsme bohužel prohráli s obrovským rozdílem. Obvyklého tahouna Filipa Valacha jsme nechali doma a chtěli jsme, aby hru tvořili jiní hráči. Bohužel se tomu nestalo. Turnaj se nám z celkového dojmu vůbec nepovedl. Bylo k vidění obrovské množství základních chyb, jako je nechycení míče, nepřesná přihrávka, nekvalitní střelba, základní princip osobní obrany a celková zmatenost z verdiktu rozhodčích.

Pokud bychom měli vypsat pozitiva, tak po dlouhé době bylo k vidění velké množství kvalitních zákroků našich brankářů Plátenky, Šubrta a Hauzra. V útoku si dobře střelecky vedl Marek Novotný, kterému se ale vůbec nedařila obrana. K vidění byla vidět snaha Vrbaty a Vlny, kteří patřili k nejlépe bránícím hráčům Úval.

Do dalších turnajů máme co napravovat. Závěrem se hodí říct, že chlapci si slunečný den plný házené užili a to je to nejdůležitější. Děkujeme rodičům za podporu a odvoz do Kutné Hory.

Michal Švandrlík, Pavel Sedláček – trenéři minižáků