Poslední zápas staršího dorostu letošní sezóně

798

Plzeň – Úvaly
29:21
(14:11)

Poslední utkání sezóny 2016/2017 v první lize staršího dorostu jsme odehráli na půdě Plzně. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, vycházeli nám útočné kombinace, obrana pracovala spolehlivě, a po patnácti minutách jsme vedli 8:5. Pak se ale, stejně jako v předchozích utkáních, začala projevovat fyzická převaha soupeře. V útoku jsme nedokázali zakončit několik akcí a soupeř šňůrou šesti branek za sebou otočil utkání ve svůj prospěch. Do kabin se tak odcházelo za stavu mínus tři. Druhý poločas jsme již neměli síly na zvrat v utkání a tak jsme posledních 15 minut zkoušeli sestavu na příští rok. Po odchodu hráčů ročníku 1998 do mužů se bude muset začít tvořit nový tým starších dorostenců.

Co říct závěrem? Sestup z první ligy je poučením do dalších let. Tato nejvyšší dorostenecká soutěž se v Úvalech ještě nikdy nehrála a první zkušenosti jsou k nezaplacení. Především musíme přiznat, že soupeři v první lize jsou úplně jinak trénovaní a jsou zvyklí na větší zátěž. Téměř všechny týmy mají tréninky každý den a vzhledem k tomu, že házená se za poslední roky hodně zrychlila a rozhoduje fyzická síla, tak byla naše situace od začátku velice komplikovaná.

Co to přinese do budoucna? Pro všechny úvalské házenkáře by to mělo být především povzbuzením do další práce. Účast v první lize je cíl, kterého chceme v budoucnu zase dosáhnout a tentokrát tam uspět. Kdy to bude? To záleží především na samotných hráčích, na jejich pracovitosti a poctivosti a na podpoře, které se jim dostane od okolí, především od rodičů. Oddíl je na nové výzvy připraven, chceme klukům připravit co nejlepší podmínky, aby se co nejdřív do první ligy vrátili.

Děkuji za pomoc a podporu všem rodičům a příznivcům házené v Úvalech po celou náročnou sezónu 2016/2017.

Jiří Dráb

Sestava a branky:
Ditz Michal (G), Ransdorf Jakub (G), Novák Filip (2), Najman Štěpán (1), Chýle Karel, Slavík Jakub (1), Bossanyi Daniel (8), Najman Matouš, Böhm Tomáš (3), Janda Martin (1), Hájek Břetislav (1), Cenigr Jan (1), Ježek Vojtěch (3),