První ročník Novojičínského turnaje Laudon Cup se v tomto malebném městě odehrál o víkendu 20-21.5.2017. Pořadatelé nás „nalákali“ na kvalitní soupeře a dostatek zápasů, bohužel byla to pravda jen z poloviny. Turnaj jsme brali již jako přípravu na příští ročník a tak za mladší dorost nastoupili kluci ročníku 2001 a 2002, za starší žáky pak pouze kluci ročníku 2003. Všichni naši soupeři nastoupili ještě podle letošních kategorií a tak jsme hráli proti starším soupeřům. To nám nevadilo, s heslem „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ jsme odehráli těžká utkání s kvalitními soupeři. Bohužel to, co se pořadatelům nepovedlo, byl počet družstev v kategorii mladšího dorostu.

Mladší dorost odehrál za celé dva dny jen 3 utkání. Dva zápasy v sobotu a v neděli pouze jeden zápas 2×15 minut. První utkání nebylo z naší strany dobře odehrané a domácím jsme podlehli o 3 branky. Ve druhém zápase došlo ke zlepšení a remíze 10:10 se slovenským Cíferem. V neděli jsme nestačili na Frýdek-Místek a turnaj pro nás skončil na děleném 5-6 místě. Mrzí mne, že za tak krátký hrací čas se nepovedlo všechny hráče zapojit v dostatečné míře do hry, vyzkoušet různé varianty sestavy a tak výlet na severní Moravu splnil svůj účel jen částečně. Kvalitu hráči rozhodně mají, jen je potřeba odehrát v letním přípravném období větší množství utkání a sestavu „vypilovat“.

Starší žáci si zahráli 6 zápasů a hlavně čtvrtfinálové utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm se jim povedlo na výbornou. Výkony všech hráčů se zlepšovaly zápas od zápasu a z turnaje si po 4 porážkách a 2 vítězstvích odvezli bronzové medaile. Pochvalu si zaslouží všichni, ale vyzdvihnout musím především výkony pěti hráčů. V první řadě Michala Hájka a Honzy Stejskala, kteří táhli svůj tým k výborným výkonům. Dále Marca Schackwitze, Olivera Kürtiho a Vaška Taitla, všichni tito hráči patří k oporám týmu a jejich výkony jsou příslibem do budoucna.

Všem mladším dorostencům a starším žákům děkuji za reprezentaci našeho klubu.
Jiří Dráb