Výhra mužů nad Loko Vršovice

731

Lokomotiva Vršovice – Úvaly
24:30
(13:10)

V neděli 2.4.2017 se ve Vršovicích kromě fotbalového derby mezi Slavií a Spartou odehrálo i utkání v handballu mezi domácí Lokomotivou Vršovice a Úvaly. Bylo to utkání velice dramatické do poslední minuty.

Začátek zápasu byl z obou stran velice opatrný, ale postupně se začali prosazovat domácí svou kombinační hrou a vypadalo to na jasnou záležitost. Úvalská obrana v té chvíli připomínala cedník a ani výměny brankářů nevedli k zastavení drtivého náporu domácích. Do kabin tak Úvaly odcházeli s tříbrankovým mankem.

Na hřiště se ale vrátil úplně jiný tým. Obrana hrála daleko agresivněji a v útoku se začalo dařit proměňovat vytvořené střelecké příležitosti. Naši pivoti Benešovský a Pokorný ovládli brankoviště a to se ukázalo jako rozhodující moment zápasu. Vršovice musely obranu stáhnou na střed brankoviště a z uvolněných prostorů v křídle naši hráči nemilosrdně trestali. Především střelecký příspěvek Francla byl značný.

Ještě stojí za zmínku jeden rozhodující faktor, poprvé v letošní sezóně se na vstřelení branek podíleli všichni hráči, kteří k utkání nastoupili.

Zápis z utkání naleznete zde.

Sestava a branky:
Bittman Vladislav (G), Chabr Jakub (G), Benešovský Michal (1), Pokorný Ladislav (2) , Kváš Jan (2), Francl Pavel (7), Šelmeci Marek (3), Kroutil Ondřej (1), Valach David (2), Polák Michal (4), Vlk Jakub (3), Němeček Jan (5)