Starší žáci ve Stupavě (SK)

0
482

Starší žáci, se stejně tak jako mladší žáci a mladší dorostenci, zúčastnili od pátku 3. 2. do neděle 5. 2. 2017 velkého turnaje s názvem Zorno cup. Turnaj se odehrával na Slovensku, ne tak daleko od hranic, ve Stupavě. V naší kategorii bylo 12 týmů, rozdělených do 2 skupin. Systém turnaje byl, že ve skupině hraje každý s každým a podle umístění ve skupině hraje se stejně umístěným ve druhé skupině. Pro každého účastníka turnaje tedy byl důležitý každý zápas, pokud chtěl bojovat o příčku nejvyšší. Na začátek bych rád řekl, že mým cílem nebylo obsadit nejvyšší příčky, i když jsem na ně tajně pomýšlel, ale dát dohromady tým, který bude na jaře konkurovat těm nejlepším. Tedy aby došlo k sehrání mezi nimi a aby si turnaj taky pořádně užili. Pro mě to byla zároveň rozlučka, protože jakmile to bude možné (z důvodu příprav na maturitu), přebírá tým starších žáků Paul Zdeněk. V naší skupině s námi byly týmy z následující tabulky:

Turnaj začínal již v pátek pro nás 2 zápasy. První zápas jsme hráli proti HBC Jičín. Odehráli jsme dobrý zápas, který nám ale prohrála špatná koncovka. Zase jsme neproměňovali a bohužel prohráli 14:19. Jsem si jist, že pokud bychom hráli, jak umíme (jak jsou kluci schopni), tak by zápas určitě skončil v náš prospěch. Další zápas nás čekal o 5 hodin později. Dlouhá čekací doba může ovlivnit náš výkon, jsem si říkal. Ale nestalo se tak. Naopak předvedli jsme výborný kolektivní výkon, kde to klapalo v obraně i v útoku a kluci hráli co se jim snažit „natlouct do hlavy“. Tj. rychlý přechod, rychlá lajna, kolmé náběhy a v obraně musí každý zvládnout ubránit svého protihráče. Tatran Litovel jsme tedy porazili 30:25. V sobotu nás čekali 3 zápasy. První zápas nás čekal již od 9:30 proti asi nejtěžšímu soupeři Fivers WAT Margareten Wien. Bál jsem se, že kluci se zaleknou a jejich výkon bude nedostatečný. Začátek odpovídal mým obavám. Rychle jsme prohrávali a soupeř odskočil na velký rozdíl. Kluci se ale vzpamatovali a proti velice silnému soupeři z Vídně jsme odehráli velice dobrý zápas. Druhý poločas jsme hráli velice vyrovnaně. Skóre skončilo 15:28, což tedy nevypovídá o zápasu. Kluky jsem za výkon velmi chválil. Byl to moc krásný zápas, který přinášel krásné situace. Čtvrtý zápas s Tatranem Prešov vyzněl lépe pro favorita, který nás po nesoustředěném výkonu „přejel“ 13:32. Nefungovala obrana a ani útok. U kluků už byla vidět únava. Pátý zápas, a zároveň poslední ve skupině, jsme bojovali o umístění. Soupeř Strojár Malacky nebyl lehký soupeř. K těžkému zápasu přispělo zase neproměňování. Zápas skončil v náš prospěch 15:13. Tento zápas jsme nakonec udolali na sílu, doslova na krev. V neděli nás čekal jenom jeden zápas o celkové umístění v turnaji. Až ráno jsme zjistili, že budeme hrát proti domácímu soupeři HC Tatran Stupava. Celý zápas byl na pohled velice vyrovnaný. Bohužel nás trápilo neproměňování a špatné přebíraní hráčů v obraně a zápas jsme prohráli 17:23. Skončili jsme tedy na 8. místě.

U kluků byla v sobotu již vidět znatelná únava. Turnaj měl být určený totiž především pro 2002. Do Stupavy odjelo pouze pět 2002 doplnění 2003. Tedy 11 hráčů a 2 brankaři. Hned první den jsme zjistili, že Marek Schackwitz není schopen kvůli zranění hrát. Jan Stejskal, který je po zlomení nohy, chodil házet pouze 7metrové hody (které tedy proměňoval opravdu s jistotou ostříleného střelce J Nový sedmičkář J). Dominika Všetečku po celý turnaj trápil kotník. A Jakub Novák se k nám vrátil po 3 letech a potřebuje získat herní zkušenosti. A Tadeáš Hejnic si poranil prst v sobotu, ale odehrál i zbytek zápasů s oteklým prstem. Tudíž naše sestava se mi hned na začátku trochu rozpadla. Tadeáš Hejnic s Jaroslavem Poděbradským museli odehrát skoro celý turnaj bez střídání. Václav Taitl byl také velice vytížený, když nehrál na postu „zabijáckého“(u něj proměňování po většinu turnaje nebyl problém) křídla, musel chodit i na post spojky. Pro všechny kluky byl turnaj velice náročný.

Co bych ještě rád řekl: U kluků mi chybí lepší přístup k utkání od rozcvičení po rozstřílení. Dále, nazval bych to, hlad po vítězství. Kluci se musí sami více povzbuzovat.

Adam Kramář: Prospívá mu velké vytížení během zápasů. Dostává se po zranění zpátky do formy a je velikou oporou pro celé družstvo. Příští rok by měl být oporou pro dorost.
Tadeáš Hejnic: Kvalitní levá spojka, která umí tvrdě vystřelit. Je potřeba větší rozmanitost střelby a pracovat na uvolnění 1:1. Je důležitým členem týmu.
Jakub Novák: Vrátil se po dlouhé době. Odmakal, co jsme po něm vyžadovali. Práce s ním povede k výborným výkonům v dorostu.
Jaroslav Poděbradský: Na turnaji střelecký tahoun týmu. Uvolnění s míčem 1:1 je jeho perla. Je potřeba větší odrazová síla nohou a střelba z dálky.
Dominik Všetečka: Trápila ho bolest kotníku. Bylo vidět, že je bolestí omezen. Je velký dříč, který se snaží vzít zodpovědnost na sebe. Zaměřil bych se na uvolnění na střed, střelbu z dálky a taky trošku klidu (nezmatkovat J).
Petr Demjanovič: Další velký brankář s velkou budoucností. S Adamem oba dva zažili výborný turnaj. Petr odchytal skoro stejně jako Adam. Je vidět, že se s nimi každý trénink pracuje.
Bohdan Kroupa: Bohdan házenkářsky roste. Při obraně 1:5 se ukázal jako hráč, co všechno odmaká. Snaží se vzít to na sebe. Je u něj vidět velká snaha. Zaměřil bych se na střelbu z křídla a odraz při střelbě směrem do hřiště J.
Oliver Kürti: Společně s Romanem kvalitní pivoti. Pokud se k němu míč dostane, udělá cokoliv, aby se uvolnil a dal branku. Je velice silný. Je potřeba větší soustředěnost na míč (zpracování míče). Kluci by měli Olivera jako pivota více využívat, jak k vlastnímu uvolnění, tak k přihrávce jemu.
Marek Schackwitz: Nehrající kapitán našeho družstva. Doufám, že se brzy vyléčí a zase bude hlavní postavou úvalského týmu.
Roman Skřivan: Velký pracant v obraně. Je vidět velká síla, co se v něm skrývá. V útoku je potřeba lepší orientace na hřišti. Roste z něj skvělý hráč.
Jan Stejskal: Za celý turnaj skoro 100% úspěšnost v proměnění 7 metrové hodu. Musí posílit zraněnou nohu a brzy zase bude posilou našeho týmu.
Václav Taitl: Skvělé křídlo, které ví kam střílet. Skvěle čte hru. Je první v útoku i v obraně. Je oporou v útoku i v obraně. Pracoval bych na uvolnění 1:1.
Vojtěch Václavík: Jde do všeho. Snaží se vypracovat si příležitost ke střelbě. Umí číst hru. Ví, kdy zaběhnout a kdy naopak roztáhnout hru. Zapracovat na střelbě a přidat v obraně.

Všem klům patří velký dík za příkladné reprezentování našeho klubu. Z kluků by měli vyrůst hráči, kteří v dorostu budou konkurovat těm nejlepším. Doufám, že všichni starší žáci zůstanou z přechodu do dorostu, a stane se tak.

Sestava: Adam Kramář (G), Tadeáš Hejnic, Jakub Novák, Jaroslav Poděbradský, Dominik Všetečka, Petr Demjanovič (G), Bohdan Kroupa, Oliver Kürti, Marek Schackwitz, Roman Skřivan, Jan Stejskal, Václav Taitl, Vojtěch Václavík

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here