Starší žáci, se stejně tak jako mladší žáci a mladší dorostenci, zúčastnili od pátku 3. 2. do neděle 5. 2. 2017 velkého turnaje s názvem Zorno cup. Turnaj se odehrával na Slovensku, ne tak daleko od hranic, ve Stupavě. V naší kategorii bylo 12 týmů, rozdělených do 2 skupin. Systém turnaje byl, že ve skupině hraje každý s každým a podle umístění ve skupině hraje se stejně umístěným ve druhé skupině. Pro každého účastníka turnaje tedy byl důležitý každý zápas, pokud chtěl bojovat o příčku nejvyšší. Na začátek bych rád řekl, že mým cílem nebylo obsadit nejvyšší příčky, i když jsem na ně tajně pomýšlel, ale dát dohromady tým, který bude na jaře konkurovat těm nejlepším. Tedy aby došlo k sehrání mezi nimi a aby si turnaj taky pořádně užili. Pro mě to byla zároveň rozlučka, protože jakmile to bude možné (z důvodu příprav na maturitu), přebírá tým starších žáků Paul Zdeněk. V naší skupině s námi byly týmy z následující tabulky:

Turnaj začínal již v pátek pro nás 2 zápasy. První zápas jsme hráli proti HBC Jičín. Odehráli jsme dobrý zápas, který nám ale prohrála špatná koncovka. Zase jsme neproměňovali a bohužel prohráli 14:19. Jsem si jist, že pokud bychom hráli, jak umíme (jak jsou kluci schopni), tak by zápas určitě skončil v náš prospěch. Další zápas nás čekal o 5 hodin později. Dlouhá čekací doba může ovlivnit náš výkon, jsem si říkal. Ale nestalo se tak. Naopak předvedli jsme výborný kolektivní výkon, kde to klapalo v obraně i v útoku a kluci hráli co se jim snažit „natlouct do hlavy“. Tj. rychlý přechod, rychlá lajna, kolmé náběhy a v obraně musí každý zvládnout ubránit svého protihráče. Tatran Litovel jsme tedy porazili 30:25. V sobotu nás čekali 3 zápasy. První zápas nás čekal již od 9:30 proti asi nejtěžšímu soupeři Fivers WAT Margareten Wien. Bál jsem se, že kluci se zaleknou a jejich výkon bude nedostatečný. Začátek odpovídal mým obavám. Rychle jsme prohrávali a soupeř odskočil na velký rozdíl. Kluci se ale vzpamatovali a proti velice silnému soupeři z Vídně jsme odehráli velice dobrý zápas. Druhý poločas jsme hráli velice vyrovnaně. Skóre skončilo 15:28, což tedy nevypovídá o zápasu. Kluky jsem za výkon velmi chválil. Byl to moc krásný zápas, který přinášel krásné situace. Čtvrtý zápas s Tatranem Prešov vyzněl lépe pro favorita, který nás po nesoustředěném výkonu „přejel“ 13:32. Nefungovala obrana a ani útok. U kluků už byla vidět únava. Pátý zápas, a zároveň poslední ve skupině, jsme bojovali o umístění. Soupeř Strojár Malacky nebyl lehký soupeř. K těžkému zápasu přispělo zase neproměňování. Zápas skončil v náš prospěch 15:13. Tento zápas jsme nakonec udolali na sílu, doslova na krev. V neděli nás čekal jenom jeden zápas o celkové umístění v turnaji. Až ráno jsme zjistili, že budeme hrát proti domácímu soupeři HC Tatran Stupava. Celý zápas byl na pohled velice vyrovnaný. Bohužel nás trápilo neproměňování a špatné přebíraní hráčů v obraně a zápas jsme prohráli 17:23. Skončili jsme tedy na 8. místě.

U kluků byla v sobotu již vidět znatelná únava. Turnaj měl být určený totiž především pro 2002. Do Stupavy odjelo pouze pět 2002 doplnění 2003. Tedy 11 hráčů a 2 brankaři. Hned první den jsme zjistili, že Marek Schackwitz není schopen kvůli zranění hrát. Jan Stejskal, který je po zlomení nohy, chodil házet pouze 7metrové hody (které tedy proměňoval opravdu s jistotou ostříleného střelce J Nový sedmičkář J). Dominika Všetečku po celý turnaj trápil kotník. A Jakub Novák se k nám vrátil po 3 letech a potřebuje získat herní zkušenosti. A Tadeáš Hejnic si poranil prst v sobotu, ale odehrál i zbytek zápasů s oteklým prstem. Tudíž naše sestava se mi hned na začátku trochu rozpadla. Tadeáš Hejnic s Jaroslavem Poděbradským museli odehrát skoro celý turnaj bez střídání. Václav Taitl byl také velice vytížený, když nehrál na postu „zabijáckého“(u něj proměňování po většinu turnaje nebyl problém) křídla, musel chodit i na post spojky. Pro všechny kluky byl turnaj velice náročný.

Co bych ještě rád řekl: U kluků mi chybí lepší přístup k utkání od rozcvičení po rozstřílení. Dále, nazval bych to, hlad po vítězství. Kluci se musí sami více povzbuzovat.

Adam Kramář: Prospívá mu velké vytížení během zápasů. Dostává se po zranění zpátky do formy a je velikou oporou pro celé družstvo. Příští rok by měl být oporou pro dorost.
Tadeáš Hejnic: Kvalitní levá spojka, která umí tvrdě vystřelit. Je potřeba větší rozmanitost střelby a pracovat na uvolnění 1:1. Je důležitým členem týmu.
Jakub Novák: Vrátil se po dlouhé době. Odmakal, co jsme po něm vyžadovali. Práce s ním povede k výborným výkonům v dorostu.
Jaroslav Poděbradský: Na turnaji střelecký tahoun týmu. Uvolnění s míčem 1:1 je jeho perla. Je potřeba větší odrazová síla nohou a střelba z dálky.
Dominik Všetečka: Trápila ho bolest kotníku. Bylo vidět, že je bolestí omezen. Je velký dříč, který se snaží vzít zodpovědnost na sebe. Zaměřil bych se na uvolnění na střed, střelbu z dálky a taky trošku klidu (nezmatkovat J).
Petr Demjanovič: Další velký brankář s velkou budoucností. S Adamem oba dva zažili výborný turnaj. Petr odchytal skoro stejně jako Adam. Je vidět, že se s nimi každý trénink pracuje.
Bohdan Kroupa: Bohdan házenkářsky roste. Při obraně 1:5 se ukázal jako hráč, co všechno odmaká. Snaží se vzít to na sebe. Je u něj vidět velká snaha. Zaměřil bych se na střelbu z křídla a odraz při střelbě směrem do hřiště J.
Oliver Kürti: Společně s Romanem kvalitní pivoti. Pokud se k němu míč dostane, udělá cokoliv, aby se uvolnil a dal branku. Je velice silný. Je potřeba větší soustředěnost na míč (zpracování míče). Kluci by měli Olivera jako pivota více využívat, jak k vlastnímu uvolnění, tak k přihrávce jemu.
Marek Schackwitz: Nehrající kapitán našeho družstva. Doufám, že se brzy vyléčí a zase bude hlavní postavou úvalského týmu.
Roman Skřivan: Velký pracant v obraně. Je vidět velká síla, co se v něm skrývá. V útoku je potřeba lepší orientace na hřišti. Roste z něj skvělý hráč.
Jan Stejskal: Za celý turnaj skoro 100% úspěšnost v proměnění 7 metrové hodu. Musí posílit zraněnou nohu a brzy zase bude posilou našeho týmu.
Václav Taitl: Skvělé křídlo, které ví kam střílet. Skvěle čte hru. Je první v útoku i v obraně. Je oporou v útoku i v obraně. Pracoval bych na uvolnění 1:1.
Vojtěch Václavík: Jde do všeho. Snaží se vypracovat si příležitost ke střelbě. Umí číst hru. Ví, kdy zaběhnout a kdy naopak roztáhnout hru. Zapracovat na střelbě a přidat v obraně.

Všem klům patří velký dík za příkladné reprezentování našeho klubu. Z kluků by měli vyrůst hráči, kteří v dorostu budou konkurovat těm nejlepším. Doufám, že všichni starší žáci zůstanou z přechodu do dorostu, a stane se tak.

Sestava: Adam Kramář (G), Tadeáš Hejnic, Jakub Novák, Jaroslav Poděbradský, Dominik Všetečka, Petr Demjanovič (G), Bohdan Kroupa, Oliver Kürti, Marek Schackwitz, Roman Skřivan, Jan Stejskal, Václav Taitl, Vojtěch Václavík