V neděli 12. června odehráli mladší žáci finálový turnaj společného přeboru Prahy a Středočeského kraje. Turnaj pořádal tým Sokol Vršovice. Dále na turnaji byly týmy: Dukla, Dukla I., Kutná Hora, Mělník a samozřejmě Úvaly.

Na turnaj se vypravili kluci, co odcházejí do starších žáků (ročník 2003)a společně s nimi i jejich trenéři, kteří by je příští rok měli vést. Ještě s námi jeli dva mladší kluci, Jan Krista a Michal Carboch (ročník 2004), aby získali zkušenosti a nasáli atmosféru finálového turnaje. Dohromady tedy kluků bylo 14 plus zraněný brankář Petr Demjanovič, který aspoň podporoval ze střídačky. Díky tomuto počtu jsme měli možnost kluky neustále točit, aby si všichni zahráli co nejvíce, užili si to a my jsme mohli zkoušet i různé taktiky.

Turnaj pro nás nezačal úplně dobře. Po né zrovna kvalitním rozběhání a rozcvičení, na nás čekal hned na úvod nejtěžší soupeř Dukla I. Kluci se soupeře jakoby zalekli a poločas skončil 11:0. Nejhorší na tom bylo, že kluci odcházeli ze hřiště otrávení a naštvaní, což byl přesný opak, o co jsme se snažili. O poločase jsme ke klukům promluvili a dohodli se, že zapomeneme na skóre, co ukazuje tabule a že pro nás začne nový zápas. A opravdu kluci makali celý druhý poločas, až skončil remízou 10:10. Najednou kluci odcházeli ze hřiště zpocený a červený z vyčerpání, ale spokojení, že hráli, jak to nejlépe umí a že předvedli jejich házenou. A měli i radost z vybojované remízy 🙂

Druhý zápas jsme hráli se Sokolem Vršovice, s kterým celou sezónu hrajeme vyrovnaně. A vyrovnaným skóre skončil i tento zápas. 11:11

Třetí zápas opět s Duklou měl podobný průběh jako ten první zápas. První poločas skončil 6:2, ale druhý poločas skončil zase remízou. Konečné skóre bylo 15:11.

Čtvrtý zápas s Kutnou Horou vyhráli kluci bez problémů 18:11.

Před posledním zápasem jsme měli 3 zápasy volno, tak jsme s kluky vyrazili na zmrzlinu. Každý, včetně trenérů, jsme si dali točenou zmrzlinu :-). Po tomto občerstvení, nás čekal zápas o třetí místo s Mělníkem. K tomuto zápasu kluci přistoupili hned od začátku naplno. Každý odvedl, co měl a poločas také skončil v náš prospěch 8:5. V druhém poločase jsme už drželi vedení a ještě ho navýšily o jednu branku na konečných 15:11. Celou halou tak mohl zaznít pokřik: „Kdo vyhrál? Úvaly! Jdem od toho? Jdem!“ V 18:10 bylo vyhlášení a kluci převzali medaile a pohár za zasloužené třetí místo.

Celkové pro nás byl turnaj velice úspěšný. I když na začátku byla u kluků vidět dlouhá herní pauza a asi i nervy, ale s přibývajícím časem se klukům vrátila jistota a podávali skvělé výkony (na které byla radost pohledět), které vyvrcholily posledním zápasem.

Pokud bych měl ještě někoho z turnaje speciálně pochválit, tak je to určitě Tomáš Šubrt, který musel celý turnaj odchytat sám a přitom podával skvělé výkony. Jinak bych chtěl pochválit všechny kluky za předvedený výkon, nejen na tomto turnaji, ale i za celou sezónu. Děkujeme za vzorné reprezentování TJ Sokol Úvaly.

Láďa Pokorný

Sestava a branky:
Šubrt Tomáš (G), Demjanovič Petr (G), Stejskal Jan (6), Kroupa Bohdan (1), Konečný Max (2), Konečný Adam (1), Horák Pavel, Nepraš Štěpán (4), Taitl Václav (19), Kürti Oliver (3), Schackwitz Marc (15), Hájek Michal (8), Skřivan Roman, Carboch Michal (1), Krista Jan (5)